Home Aktualitet Ndahet nga jeta Nexhmije Hoxha, Rezarta bën dedikimin prekës
Ndahet nga jeta Nexhmije Hoxha, Rezarta bën dedikimin prekës
0

Ndahet nga jeta Nexhmije Hoxha, Rezarta bën dedikimin prekës

0
0

Është ndarë nga jeta pasditen e sotme Nexhmije Hoxha.

Gruaja e ish diktatorit Hoxha u largua nga jeta pak ditë pasi kishte festuar ditëlindjen e saj të 99-të.

Lajmin e ka dhënë fillimisht i biri Ilir Hoxha në një dedikim të ndjerë ku njoftonte vdekjen e të ëmës.

Më pas edhe Rezarta Shkurta nusja e nipit të saj ka postuar në instgram një video të Nexhmies me stërmbesën e saj Herën.

Krahas videos Rezarta shkruan një dedikim të ndjerë për Nexhmijen të cilën e konsideron një grua shembullore për nga mosha, fuqia dhe dija.

Ajo thotë se Nexhmija shquhej për përpikmëri çka ajo e vuri re gjatë periudhës që ishte fotografia e sasj personale.

Rezarta e konsideron Nexhmien një grua luftarake deri në fund e cila thotë Rezarta la pas një trashëgimi historike.

Ajo e mbyll mesazhin me fjalët “U prefsh në paqe Nëna Mija”, ashtu siç i fliste stërmbesa Hera.

Nexhmija

Link: https://www.instagram.com/p/B9CUa8oJXWL/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/B9CUa8oJXWL/