Home Aktualitet Lajm i hidhur për artin, ndahet nga jeta artistja e njohur
Lajm i hidhur për artin, ndahet nga jeta artistja e njohur
0

Lajm i hidhur për artin, ndahet nga jeta artistja e njohur

0
0

Artistja Marva Hicks u nda nga jeta. Ajo u shfaq në “The Lion King” të Broadway, “Motown The Musical”

Marva Hicks, këngëtarja dhe aktorja që bëri debutimin e saj në Broadway në vitin 1981, Lena Horne: The Lady and Her Music dhe së fundmi u shfaq në Motown The Musical të vitit 2013.

Vdekja e saj u njoftua nga familjarët e saj. Shkaku i vdekjes dhe as mosha e Hicks nuk u zbuluan.

Ajo ka lënë pas bashkëshortin Akwasi Taha dhe anëtarë të tjerë të familjes. Organizimet përkujtimore do të shpallen në ditët në vijim.

Linku: https://deadline.com/2022/09/marva-hicks-dead-broadway-actor-lion-king-motown-musical-1235122319/

Burimi i fotos:pexele.com