Home Aktualitet Humori në zi, ndahet nga jeta komediani i njohur
Humori në zi, ndahet nga jeta komediani i njohur
0

Humori në zi, ndahet nga jeta komediani i njohur

0
0

Komediani Raju Srivastava ndërroi jetë në moshën 58-vjeçare.

Raju kishte pësuar një atak kardiak gjatë stërvitjes në një gjimnaz në qytet muajin e kaluar. Ai u shtrua në AIIMS ku iu nënshtrua angioplastikës.

Raju Srivastava e filloi karrierën e tij duke u shfaqur në role të vogla në disa filma, duke përfshirë Maine Pyar Kiya, Baazigar, Bombay to Goa dhe Aamdani Atthanni Kharcha Rupaiya.

Ai u bë një emër i njohur pasi mori pjesë në shfaqjen komedi Sfida e Qeshjes së Madhe Indiane. Më vonë ai hyri edhe në sezonin e tretë të Bigg Boss.

Linku: https://indianexpress.com/article/entertainment/television/comedian-raju-srivastava-passes-away-at-58-8087581/

Burimi i fotos:pexele.com