Home Aktualitet Arti humb një nga veteranët më të suksesshëm të skenës
Arti humb një nga veteranët më të suksesshëm të skenës
0

Arti humb një nga veteranët më të suksesshëm të skenës

0
0

Aktori Hesham Selim u nda nga jeta në moshën 64 vjeç.

Aktori ishte tërhequr nga skena prej muajash për shkak të diagnozës së kancerit.

Hesham Selim, punoi me emrat më të mëdhenj në TV dhe film gjatë karrierës së tij me pesë dekada.

Pas diagnozës, e cila u prit me trishtim nga komuniteti i aktrimit të vendit, Selim u bë një tërheqje për muaj të tërë ndërsa mori trajtim, duke lënë shumë në media duke pyetur veten se si po bënte.

Në një intervistë dy muaj më parë, ai nuk ishte qenë në gjendje por po shpresonte për më të mirën.

Në Egjipt, vdekja e Mbretëreshës nxit kërkimin e shpirtit mbi të kaluarën koloniale

Lindur në vitin 1958, aktori bëri debutimin e tij për aktrim në 1972 së bashku me aktoren e njohur Faten Hamamah në filmin hit Emberatoriet Meem  dha një shfaqje të paharrueshme për të cilën ai vazhdon të vlerësohet deri më sot.

Linku: https://www.thenationalnews.com/arts-culture/film/2022/09/22/egyptian-actor-hesham-selim-dies-aged-64/

Burimi i fotos:unsplsh.com