Home Lifestyle Horoskopi ditor, 22 shtator 2022
Horoskopi ditor, 22 shtator 2022
0

Horoskopi ditor, 22 shtator 2022

0
0

Dashi

Situatat në lidhje me biznesin, paratë dhe më në fund autonominë tuaj më të madhe nga pikëpamja profesionale kanë filluar të shfaqen më qartë. Pikërisht në këto ditë nuk përjashtohet mundësia që të keni një parashikim se çfarë do të bëni gjatë dimrit. Ditë interesante edhe për sa i përket kontakteve. Nëse po ktheheni nga një ndarje, mos mendoni më për të kaluarën dhe përpiquni t’i shpenzoni më mirë energjitë tuaja duke parë përreth. Jupiteri që kalon nëpër shenjë mbart një ngarkesë të këndshme pozitive.

Demi

Do të jeni të lodhur këtë ditë për shkak të një nervozizmi. Do të përfundoni duke u zemëruar dhe duke grumbulluar një tension të brendshëm. Është e vërtetë që disa njerëz flasin në mënyrë të papërshtatshme, por ka gjithashtu mundësi që ju t’u keni dhënë hapësirë njerëzve që nuk meritonin kaq shumë besim. Në punë kujdes nga konfliktet që mund të lindin me bashkëpunëtorët. Në dashuri, këto ditë janë paksa të rënda për të duruar: me sa duket po përpiqeni të rikuperoni një marrëdhënie.

Binjakë

Dita e sotme do të jetë përgjithësisht një ditë e qetë, ndërsa të premten dhe të shtunën do të rrethoheni nga disa tensione. Lajmi i mirë është se nga data 29, Afërdita do të rikthehet në favor, por deri atëherë kujdes nga polemikat apo tensionet e dashurisë. Nëse keni një biznes të lidhur me kontakte, krijimtari, mund të merrni lajme të mira dhe nuk përjashtohet që kreativët të kenë tashmë një projekt të mirë për të xhiruar në funksion të muajit tetor. Nëse jeni duke kryer negociata ose tregti, do të jeni më me fat. Në dashuri, verifikoni qëllimet e vërteta të atyre që premtojnë kaq shumë.

Gaforrja

Ju po përpiqeni të rindërtoni njëfarë paqeje në nivel profesional, por nuk është e lehtë. Nëse jeni duke punuar në një projekt të ri, nuk ka garanci të mëdh. Ju jeni duke përjetuar aleanca të reja, një rol të ri, një situatë ndryshe pasi diçka është zhbllokuar që nga maji. Kjo situatë përfshin stres ose të paktën një vizion paksa të turbullt për të ardhmen. Fundjava nga pikëpamja sentimentale do jetë më e mirë, jepuni hapësirë pasioneve të vërteta. Takimet e reja janë gjithashtu shumë të favorizuara.

Luani

Fakti që Hëna është në hapësirën tuaj zodiake është një aspekt i forcës, prandaj kjo është një javë që ju gjen fitues. Çështjet e rëndësishme do të zgjidhen me Jupiterin e favorshëm dhe ditët e ardhshme mund të rezultojnë të rëndësishme. Është koha për të bërë kërkesa dhe gjithashtu për të vepruar deri në tetor. Në dashuri, qielli fton të përfshihen të gjithë ata që kanë qenë vetëm për disa kohë. Çiftet afatgjata duhet të reduktojnë mosmarrëveshjet dhe të ecin përpara.

Virgjëresha

Për momentin po përballeni me probleme që nuk shkaktohen drejtpërdrejt nga partneri juaj, por më shumë se çdo gjë tjetër janë qëndrimet e atyre që ju rrethojnë.

Në vendin e punës jeni duke pritur që dikush t’ju japë lajme. Përpiquni të përshtateni me një situatë që për momentin nuk është më e mira për ju. Në këtë moment, ajo që ka rëndësi është qetësia juaj. Premtohet një qiell që mund t’ju bëjë të rikuperoheni në dashuri nëse zemra juaj ka disa kohë vetëm.

Peshorja

Do të jetë një periudhë shumë interesante për jetën tuaj. Do të detyroheni t’i impononi vetes ritme të reja dhe të bëni zgjedhje që ndoshta nuk e kishit imagjinuar kurrë t’i bënit. Hëna gjithashtu favorizon çështje të natyrës personale. Sa i përket dashurisë, një sensualitet i bukur pushton historitë që lindin thjesht nga dëshira për aventura.

Akrepi

Hëna sot nuk është në anën e shenjës suaj. Çështjet e natyrës profesionale, personale apo studimore duhen analizuar me kujdes që të mos bini në momente dëshpërimi. Për sa i përket dashurisë, ka një pauzë për reflektim dhe ndoshta tani jeni në dyshim për atë që duhet të bëni. Përqendrohuni në gjërat e mëdha dhe harroni çështjet që nuk i japin vlerën e duhur punës suaj.

Shigjetari

Është një periudhë rinovimi. Sot Hëna është gjithashtu e favorshme. Është një qiell që ofron një kapacitet të madh për veprim, një vizion të vendosur optimist për të ardhmen. Përgjegjësitë dyfishohen për ju. Nëse çifti është i fortë mund të mendohet për një fëmijë ose një ndryshim shtëpie. Dëshira për të investuar në të ardhmen është kthyer. Një periudhë plot ngjarje për çështje të natyrës dashurore. Kushtojini vëmendje shenjës së Peshqve dhe Binjakëve.

Bricjap

Kjo javë nisi në një mënyrë shumë konfuze. E hëna dhe e marta mund të ketë shkaktuar lodhje të madhe dhe momente të mëdha shqetësimi. Sot nuk keni një kapacitet të madh për veprim, më shumë se çdo gjë tjetër jeni aq të mbushur me angazhime sa nuk keni kohë të kujdeseni për gjërat që ju shqetësojnë. Jeta e përditshme mund të ketë disa komplikime në marrëdhëniet që kanë kohë që vazhdojnë.

Ujori

Pak më shumë përpjekje fizike dhe për disa kohë të jesh në gjendje të bësh gjithçka për ty që kanë qënë të pamundura. Kohët e fundit keni hapur shumë situata dhe për këtë arsye ka paqartësi, vonesa. Propozimet për ndryshim apo përmirësim që vijnë nuk janë plotësisht bindëse. Në dashuri duhet durim  për të kapërcyer këtë periudhë. Qëndrimi i qetë është gjithashtu i dobishëm për të shmangur shqetësimet psikosomatike.

Peshqit

Ka një konfuzion në jetën tuaj ndoshta sepse puna dhe shqetësimet lidhur me të marrin gjithmonë kohë dashurisë. Afërdita ka disa javë që është në opozitë dhe kjo do të thotë se ndjenjat tuaja janë paksa të rrëmujshme. Për fat ka një lajm të mire për ju. Nga fundi i muajit Afërdita nuk do të jetë më kundër. Ndaj vetëm prisni të duruar.

Linku: https://www.superguidatv.it/oroscopo-paolo-fox-di-oggi-giovedi-22-settembre-2022/

Burim i fotos: freepik.com