Home Sport FIFA 2022, Himni i Botërorit i besohet reperit të njohur
FIFA 2022, Himni i Botërorit i besohet reperit të njohur
0

FIFA 2022, Himni i Botërorit i besohet reperit të njohur

0
0

Këtë dimër Kupa e Botës FIFA 2022 do të zhvillohet në Katar mes një sfondi ankesash për çdo gjë, nga të drejtat e njeriut deri te bllokimet e ndeshjeve.

Në mesin e çmendurisë së futbollit është edhe Lil Baby, i cili ka regjistruar himnin zyrtar të turneut, “The World Is Yours To Take”.

Kënga frymëzuese, e krijuar për të bindur lojtarët e futbollit si Harry Kane dhe Kylian Mbappe se ata mund të triumfojnë, remikson hitin e ‘Tears For Fears’ të vitit 1985 “Everybody Wants To Rule The World”.

Një video muzikore për “The World Is Yours To Take” do të xhirohet në Katar gjatë Kupës së Botës, ndërsa do të shpërndahen edhe remixes me artistë nga disa prej vendeve konkurruese.

Në fillim të këtij muaji, jo shumë kohë pasi ndau faturën me Drake në “Staying Alive”, Lil Baby ndau këngën solo “Detox”.

Përveç prerjes së DJ Khaled/Drake, ai ka bashkëpunuar në mbi një duzinë këngë të tjera këtë vit, duke përfshirë këngë të përbashkëta të dukshme me Nicki Minaj, Ed Sheeran dhe Nav me Travis Scott.

Linku: https://twitter.com/lilbaby4PF/status

Burimi i fotos: pexels.com