Home Aktualitet Shokuese, aktori 24 vjeçar i “Riverdale” dënohet me burgim të përjetshëm
Shokuese, aktori 24 vjeçar i “Riverdale” dënohet me burgim të përjetshëm
0

Shokuese, aktori 24 vjeçar i “Riverdale” dënohet me burgim të përjetshëm

0
0

Ryan Grantham është dënuar me burgim të përjetshëm.

Aktori 24-vjeçar, i cili më parë u shfaq në shfaqje si ‘Riverdale’ dhe ‘Supernatural’, u arestua nga policia pasi qëlloi nënën e tij në pjesën e pasme të kokës në mars 2020.

Ryan u dënua për vrasje të shkallës së dytë dhe ishte e qartë se ai do të merrte një dënim me burg, por pyetja kryesore ishte se sa kohë do t’i duhej të priste derisa të kualifikohej për lirim me kusht.

Prokuroria sugjeroi që Ryan duhet të presë 18 vjet për t’u kualifikuar për lirim me kusht, ndërsa ekipi i tij ligjor tha se ai duhet të presë vetëm 12 vjet.

Drejtuesja e Gjykatës së Lartë të Kolumbisë Britanike, Kathleen Ker vendosi që ai do të qëndrojë pas hekurave pa mundësinë e lirimit me kusht për 14 vjet, sipas Deadline.

Linku: https://www.justjared.com/2022/09/22/riverdale-actor-ryan-grantham-sentenced-to-life-behind-bars-for-killing-his-own-mother/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/CLBFvEpBisK/