Home Aktualitet Tragjike, ndahet papritur nga jeta ylli 28 vjeçar i ‘RuPaul’s Drag Race’
Tragjike, ndahet papritur nga jeta ylli 28 vjeçar i ‘RuPaul’s Drag Race’
0

Tragjike, ndahet papritur nga jeta ylli 28 vjeçar i ‘RuPaul’s Drag Race’

0
0

Cherry Valentine, një anëtar i dashur i serialit ‘RuPaul’s Drag Race’, ka vdekur fatkeqësisht.

Ylli i RuPaul’s Drag Race UK i Sezonit 2, emri i lindjes George Ward, ndërroi jetë në moshën 28-vjeçare, njoftoi familja e tij përmes BBC.

“Me hidhërimin më të thellë dhe pikëllimin më të thellë ju njoftoj se George ynë –ka ndërruar jetë tragjikisht”, tha familja në një deklaratë, duke konfirmuar vdekjen. .

Së bashku me paraqitjen në Drag Race, Cherry Valentine vazhdoi të shfaqej edhe në dokumentarin e BBC-së ‘Gypsy Queen and Proud’, i cili ndoqi udhëtimin e yllit të ri nga largimi nga komuniteti i ciganëve pasi doli si homoseksual, deri në shpikjen e Cherry Valentine, një drag alter-ego.

George u bë një infermiere e shëndetit mendor në 2015 para se të fillonte një karrierë në zvarritje.

Ai gjithashtu u shfaq në videoklipin e Charli XCX për “Good Ones” së fundmi.

Linku: https://www.justjared.com/2022/09/23/cherry-valentine-rupauls-drag-race-uk-star-dies-at-28/2/

https://www.instagram.com/p/CfrTlyXK6Dx/

Burimi i fotos: pexels.com