Home Lifestyle Horoskopi ditor, 24 shtator 2022
Horoskopi ditor, 24 shtator 2022
0

Horoskopi ditor, 24 shtator 2022

0
0

Dashi

Nga pikëpamja sentimentale, nëse një person nuk është i duhuri, nëse ka pasur probleme, duhet të kemi kujdes sepse tetori do të jetë një muaj që nuk do të ketë kompromise. Çfarëdo që planifikoni të bëni, përpiquni ta përfundoni këtë të shtunë, pasi e diela mund të jetë paksa e lodhshme . Megjithatë mos u shqetësoni sepse mundi i këtyre ditëve do të shpërblehet. Jupiteri në shenjë realizon një aspiratë të madhe. Kjo është një kohë kur forca nuk mungon.

Demi

Kjo periudhë është sigurisht një parajsë rimëkëmbjeje. Urani në shenjë prej shumë vitesh ju ka shtyrë të kryeni transformime të mëdha. Sa më shumë t’i afrohemi vitit të ardhshëm, aq më shumë forcë dhe vrull do të ketë tek ju për veprim. Pas një muaji shumë të rëndë, një tetor më i mirë është gati të vijë.

Binjakët

Kjo ditë flet ende për mendime të vogla për të kapërcyer, por sigurisht që keni vendosmëri të madhe ndaj pavarësisht shqetësimeve jeni gjithmonë përpara. Nuk është një kohë e lehtë në marrëdhëniet me të tjerët, pikërisht sepse keni kaq shumë ide dhe të tjerët nuk ju mirëpresin gjithmonë në mënyrë të favorshme. Kjo është një fundjavë emocionesh dhe sqarimesh ndaj edhe nëse diçka nuk shkon siç duhet, është shumë e rëndësishme të zhvilloni projekte pune që të jenë stimuluese.

Gaforrja

Është e rëndësishme që të gjeni qetësinë që ju duhet. Gjëja e parë që duhet të rifitoni është ekuilibri i brendshëm. Jupiteri e ka vënë në pikëpyetje gjithë situatën e punës suaj. Nëse keni për të bërë hapa përpara për dashurinë, është më mirë t’i bëni ato menjëherë.

Luani

Ju dëshironi të jeni gjithmon protagonistë. Jupiteri i favorshëm ju lejon të jeni në qendër të vëmendjes. Në vendin e punës keni më shumë gjëra për të bërë. Ata që kanë pasion duhet të pyesin veten nëse e duan vërtet sepse ndonjëherë Luani kënaqet të rrethohet me admirues pa dhënë asgjë më shumë.

Virgjëresha

Forca e madhe që vjen nga Venusi dhe Hëna këtë të shtunë duhet shfrytëzuar në maksimum. Janë hapur horizonte të rëndësishme për ju. Gjithmonë keni qënë të apasionuar jo vetëm për kërkime të brendshme, por edhe për një lloj hetimi psikologjik që ka të bëjë me njerëzit përreth jush. Kujdes që dikush të mos përfitojë nga logjika dhe vullneti juaj i mirë. Zgjidhni mirë aleancat dhe miqësitë tuaja.

Peshorja

Disa përvoja të këqija ose situata të rënda të përjetuara në muajt e fundit ju kanë mësuar se sa e rëndësishme është të bëni hapat e duhura në jetë, sepse çdo ditë është e çmuar. Hëna do të jetë pozitive sot. Edhe Venusi kthehet pozitiv nga data 29 dhe lejon diçka më tepër për ju. Është mirë t’i jepeni lirisht dashurisë, edhe në rast se ka pasur kriza kalimtare.

Akrepi

Kohët e fundit keni qenë veçanërisht reflektues, veçanërisht në dashuri. Është e rëndësishme tani të ribalanconi shpirtrat Përpiquni të kuptoni se çfarë dëshironi me të vërtetë. Lëreni veten të shkojë më shumë. Relaksohuni. Ju bëni shumë filma, ju duhet të jetoni më të qetë dhe të qetë.

Shigjetari

Më në fund rizbuloni paqen dhe qetësinë. Ju pret një fundjavë pozitive, pasi keni përjetuar mjaft momente të vështira, edhe pse kundër dëshirës suaj. Ditët e fundit keni qenë shumë të mërzitur dhe konfuzë, si në dashuri ashtu edhe për çështjet që kanë të bëjnë me shtëpinë. Thjesht mendoni dhe shikoni drejt së ardhmes.

Bricjapi

Ditët e fundit kanë qenë plot tension. Kjo javë filloi paksa e rëndë sepse e hëna dhe e marta kishin prezent një Hënë të kundërt. Për këtë arsye duhet të mendoni më shumë për punën sesa për të tjerat. Për të realizuar projektet tuaja dhe për të nxitur ambiciet tuaja, jeni gjithashtu gati të bëni zgjedhje drastike.

Ujori

Përfitoni nga kjo fundjavë për t’u shkëputur pak nga angazhimet e zakonshme rutinë. Në dashuri është rasti që ju kujdeseni më shumë për historinë tuaj nëse është e re apo e vjetër. Ndoshta mund të jetë koha për të ndërtuar diçka të veçantë së bashku si martesa apo bashkëjetesa.

Peshqit

Në këto orë ju jeni veçanërisht nostalgjik dhe i nënshtruar. Kjo vjen kryesisht nga fakti se ju ndiheni të vetmuar dhe do të dëshironit të kishit dikë gjithë kohës në krah. Qielli ju premton punë dhe projekte të mira. Me pak fjalë, ju mund të ndërtoni diçka vërtet të veçantë vetë.

Linku: https://www.superguidatv.it/oroscopo-paolo-fox-weekend-previsioni-oggi-sabato-24-settembre-2022/

Burimi i fotos: freepik.com