Home Aktualitet Moment i hidhur për artin, ndahet nga jeta aktori dhe koreografi i njohur
Moment i hidhur për artin, ndahet nga jeta aktori dhe koreografi i njohur
0

Moment i hidhur për artin, ndahet nga jeta aktori dhe koreografi i njohur

0
0

Këngëtari Boris Moiseev ka vdekur në moshën 68-vjeçare.

Vdekja e këngëtarit rus Boris Moiseev u raportua nga drejtori i tij i artit.

Sergey Gorokh, drejtori i tij i artit, zbuloi trupin e Moiseev në banesën e tij në rrugën Krasnoproletarskaya, Moskë, Rusi, kur ai erdhi për ta kontrolluar. U thirr një ambulancë dhe mjekët konfirmuan vdekjen e këngëtarit.

Moiseev më parë kishte pësuar goditje të ndryshme.

I lindur në vitin 1954, në Bjellorusi, Bashkimi Sovjetik, Moiseev ishte një këngëtar, koreograf, balerin, shkrimtar, aktor, drejtues i grupit të vallëzimit dhe autor i shfaqjeve të njohura sovjetike në Rusi.

Ai u nderua me çmimin Artist i Merituar i Rusisë në 2006.

Linku: https://euroweeklynews.com/2022/09/27/breaking-news-russian-singer-boris-moiseev-dies-aged-68/

Burimi i fotos:pexele.com