Home Tag "Marva Hicks"

Lajm i hidhur për artin, ndahet nga jeta artistja e njohur

0
Artistja Marva Hicks u nda nga jeta. Ajo u shfaq në “The Lion King” të Broadway, “Motown The Musical” Marva Hicks, këngëtarja dhe aktorja që bëri debutimin e saj në Broadway në vitin 1981, Lena Horne: The Lady and Her Music dhe së fundmi u shfaq në Motown The Musical të vitit 2013. Vdekja e […]