Home Aktualitet Ermal Mamaqi i hidhëruar. Mjeshtri i valles u nda nga jeta
Ermal Mamaqi i hidhëruar. Mjeshtri i valles u nda nga jeta
0

Ermal Mamaqi i hidhëruar. Mjeshtri i valles u nda nga jeta

0
0

Pak ditë më parë, u nderua me titull ‘Nderi i Kombit’ nga presidenti Ilir Meta.

I madhi Rexhep Çeliku u nda nga jeta në orët e para të mëngjesit të sotëm, ai vuante nga një sëmundje e rëndë.

Emocionoi dhe na bëri krenar të gjithëve me performancat e tij, mjeshtri i merituar i valles shqiptare Rexhep Çeliku.

Ai dha kontribut si solist me nivel të lartë dhe me një mjeshtëri të veçantë në interpretimin e valleve shqiptare. Ruajti dhe përçoi denjësisht vlera të mirëfillta të trashëgimisë sonë kulturore brenda dhe jashtë vendit.

Me dhimbje dhe krenari do kujtohet ndër breza, për humbjen e tij. Me një kujtim nga jeta e skenës, i jep lamtumirën edhe aktori Ermal Mamaqi ‘Lamtumirë Mjeshtër.

Rexhep Çeliku. Nder i Kombit. 32.000 rrole.’

Lamtumirë Mjeshtër. Rexhep Çeliku. Nder i Kombit. 32.000 role.

A post shared by Ermal Mamaqi (@ermalmamaqiofficial) on

Link: https://www.instagram.com/p/Bd15nf7Facd/?taken-by=ermalmamaqiofficial

Link: https://www.instagram.com/p/BdsRMBYAMb3/?taken-by=ilirmeta.faqjazyrtare

Burimi i fotos kryesore: https://www.instagram.com/p/BVAhe_FFrAS/?taken-by=ermalmamaqiofficial