Home Travel

Travel

Këto gjëra duhet ti mbani vath në vesh përpara se të udhëtoni

0
Monedha. Kurset e këmbimit janë padyshim një nga gjërat që duhet të mbikqyrni. Një ide e mirë është të kuptoni shkallën e konvertimit para se të shkoni. Një nga gabimet më të mëdha të parave që bëjnë udhëtarët është shkëmbimi i parave të tyre me valutë të huaj para se të arrijnë në destinacionin e […]

Pushime në Shqipëri si këto

0
Zoti e ka bekuar vendin tonë me klimë dhe natyrë të rrallë por shpesh turistët kanë qënë të pakënaqur nga niveli i shërbimit dhe si rrjedhim njerëzit janë bërë më kreativ për mënyrat se si ti kalojnë pushimet. Disa kanë zgjedhur të qëndrojnë në shtëpi, disa të tjerë kanë zgjedhur detin e disa malin, Shqipëria […]

Qyteti më i vizituar në botë, numër rekord turistësh për 2019

0
Bankoku është qyteti që ka pasur më shumë vizitorë gjatë 2019. Kryeqyteti i Tajlandës ka pasur deri tani një numër rekord vizitorësh ndërkombëtarë. Në total Bankoku është vizituar që nga janari e deri tani nga 22.7 milion vizitorë, çka ka bërë që ky qytet t’ja kalojë edhe Parisit i cili renditet i dyti me goxha […]

Media suedeze rekomandon 15 plazhet më të bukura shqiptare për 2019

0
Shqipëria shumë shpejt është bërë një destinacion i kërkuar për të kaluar pushimet e verës. Bregdeti mahnitës dhe plazhet e bukura janë sigurisht disa nga faktorët kryesorë për rritjen e numrit të turistëve që vizitojnë vendin, shkruan“Swedish Nomad” në një artikull që ia kushton plazheve në vendin tonë. Media suedeze ka renditur 15 plazhet më të […]

Sipas CNN këto janë 10 vëndet përfekte për të kaluar Vitin e Ri

0
Disa detaje mund edhe të ndryshojnë por këto destinacione sipas CNN janë vëndet më perfekte për të kaluar natën e ndërrimit të viteve. Sigurohuni që nësë do të vizitoni këto vënde një herë në jetë të rezervoni shumë kohë më parë në vendet që bëhen partyt në mesnatë dhe kur është momenti magjik i hedhjes […]

10 Gjërat që duhet të dini para se të udhëtoni në Filipine

0
Është e qartë se kur shkoni në një destinacion tjetër, ka disa gjëra që do të jenë të ndryshme nga ajo për të cilën jeni mësuar. Edhe pse disa nga dallimet nuk janë aq të shquara dhe ju lehtë mund t’i përshtateni atyre, të tjerët mund të kenë nevojë të jenë në dijeni të tyre […]

10 destinacionet më të mira Evropiane për pushime pranverore

0
1: Amsterdam Një qytet argëtues, i lulëzuar i mbushur me kanale të bukura dhe disa nga njerëzit më të këndshëm që do të takoni ndonjëherë, Amsterdami është destinacioni ideal i pranverës në Evropë. Sipërmarrje në një dalje në lumë të AmaWaterways për të përjetuar qytetin, si dhe rajonin. Merrni lundrimin e Tulip Time dhe vizitoni […]