Home Sport

Sport

Kosova shkëlqeu në sportin e xhudos, Nora Gjakova rrëmben medaljen e artë

0
Nora Gjakova ka arritur t’i sigurojë medaljen e dytë të artë Kosovës në Lojërat Olimpike. Vajza shqiptare,  ka mundur në finale rivalen franceze, Sarah Leoine Cysique me ippon dhe ka fituar medaljen e artë për peshën deri në 57 kilogramë. Ajo në finale mposhti xhudisten franceze, Sarah Leoine Cysique. Xhudistja kosovare në finale triumfoi ndaj francezes […]

Pas atakut kardiak në mes të fushës, reagon për herë të parë Christian Eriksen

0
Futbollisti i njohur Christian Eriksen u rrëzua papritur në mes të fushës duke humbur ndjenjat. E gjithë kjo ndodhi gjatë ndeshjes së zhvilluar kundër Finlandës në Copenhagen. Të gjithë kolegët e tij mbetën të tronditur nga kjo situatë e vështirë që u gjenden papritur. Sipas raportimeve futbollisti përjetoi një arrest kardiak, por fatmirësisht arriti të merrte […]

Futbollisti shqiptar lojëtari i tretë pozitiv në skuadër, ja gjendja e tij

0
Xherdan Shaqiri ka rezultuar pozitiv duke u bërë kështu lojëtari i tretë në skuadrën e Liverpool që rezulton i prekur me COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga Federata Zviceriane e Futbollit e cila njoftoi se pas Thiago Alcantara dhe Sadio Mane edhe Shaqiri ka rezultuar i infektuar. Sipas Federatës ai ndodhet aktualisht në izolim në shtëpi, […]

Kur Bayern i këndon këngën e Sinanit Barcelonës…

0
E kush nuk e ka dëgjuar këngën „8 me 2“ të Sinan Hoxhës, e kush nuk e ka kërcyer në çdo event familjarë apo edhe për kënaqësi. Kënga e njohur e Sinanit tashmë jo vetëm pjesë e eventeve familjare por edhe pjesë në futbollin e huaj. Ditën e mbrëmshme ka qënë çerek finalja e UEFA […]

Kapi të shoqen duke e tradhëtuar, futbollisti i njohur mendon tërheqjen nga sporti

0
Futbollisti slloven i Atlantas Josip Ilicic është duke kaluar një periudhë jo fort të mirë në jetën e tij, pasi zbuloi tradhëtinë e të shoqes. Sipas mediave të huaja ai është tërhequr momentalisht nga futbolli, por mendohet  që të tërhiqet përfundimisht. Sipas mediave italiane ai udhëtoi drejt Sllovenisë për të surprizuar bashkëshorten e tij, por […]

Infektohet me Coronavirus legjenda e futbollit

0
Ish futbollisti dhe trajneri i njohur i skuadrës së Argjentinës Carlos Bilardo ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmi është bërë i ditur për Reuters nga familjarë të tij. Carlos Bilardo ishte trajneri i Argjentinës për vite me radhë. Suksesin ai e arriti në vitin 1986 kur e çoi kombëtaren e Argjentinës në fitorën e kupës […]

Goditi me kokë kundërshtarin, Federata merr vendimin për Eros Grezdën

0
Futbollisti Eros Grezda u përfshi pak ditë më parë në një sherr me sulmuesin e Rijekas Antoni Colak. Eros e goditi me kokë kundërshtarin e tij menjëherë pas gjysmëfinales së dytë të Kupës së Kroacisë. Menjëherë pas kësaj ngjarjeje Federata mori vendimin që ta pezullonte futbollistin për  4 ndeshje, edhe pse një veprim i tillë […]