LAJMET ME TE KERKUARA
ME TE REJAT NGA SHOWBIZI

‘Krisu ti dhe ajo putana jote’, Amosi ofendon në mënyrë vulgare Kiarën

Amosi duket se nuk po e përballon më sfidën emocionale dhe psikologjike të BBV. Së fundmi artisti ka degraduar me fjalorin e tij ndaj Kiarës dhe Luizit. Amosi në një video dëgjohet teksa thotë për Kiarën fjalë super të rënda. ‘Krisu tani ti dhe ajo putana jote’-dëgjohet të thotë Amosi, referuar Kiarës. Me siguri ky […]

ME TE REJAT NE LIFESTYLE

Sekretet psikologjike për të ndihmuar një fëmijë të pakënaqur

-Problemet e shëndetit mendor në fëmijëri dhe adoleshencë janë shpesh pjesë e një strategjie mbrojtëse. Një fëmijë i rrethuar nga njerëz toksikë, stres i lartë ose pritshmëri jorealiste mund të ndihmohet nëse këta faktorë trajtohen drejtpërdrejt. -Zëvendësimi i sjelljes destruktive, mbrojtëse me mekanizma më të shëndetshëm përballues mund të jetë i dobishëm. Fëmija ose adoleshenti […]

AKTUALITETET ME TE REJA

Tragjedi në Turqi! Tërmeti shkatërrimtar u merr jetën qindra personave

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë juglindore, pranë kufirit me Sirinë, duke vrarë më shumë se 500 njerëz teksa flinin dhe duke bllokuar shumë të tjerë. Shërbimi Gjeologjik i SHBA tha se tërmeti me magnitudë 7.8 goditi në orën 04:17 me orën lokale (01:17 GMT) në një thellësi prej 17.9 km (11 milje) pranë […]

LAJMET ME TE SHIKUARA