LAJMET ME TE KERKUARA
ME TE REJAT NGA SHOWBIZI

Triksa mori informacione nga jashtë, vjen ndëshkimi i papritur në shtëpinë vip

Një tjetër zarf i zi ka mbërritur në shtëpinë vip. Një nga kokurrentët ka dhënë informacion nga jashtë Triksës. Sipas produksionit ky informacion ka ndikuar në gjendjen e saj psiologjike. Ende nuk dihet se kush është banori por me siguri mund të bëhet fjalë për konkurrentët e rinj. Me siguri pas kësaj sjellje do të […]

ME TE REJAT NE LIFESTYLE

Trazira në mot, bora dhe temperaturat e ulta pritet të dominojnë vendin

Moti ka filuar me vranësira dhe reshje shiu në zonat bregdetare. Reshje dëbore shfaqen në gjysmën lindore të Shqipërisë. Sipas MeteoAlb parashikohet që pasditja dhe nata të sjellin rënie të temperaturave dhe për pasojë edhe zonat e ulëta rrezikojnë të përfshihen nga reshjet e dëborës. Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes por ulen […]

AKTUALITETET ME TE REJA

Temperaturat zbresin -17 gradë! Ministria e Arsimit merr vendimin e papritur

Ministrja e Arsimit Evis Kushi, përmes një postimi në Facebook, njoftoi se, javën e ardhshme, duke filluar nga e hëna deri të mërkurën, shkollat në të gjithë vendin do të mbyllen për shkak të motit ekstrem ku temperaturat do të shkojnë deri në -17 gradë celsius. ‘Të dashur nxënës, mësues dhe prindër! Dua t’ju njoftoj […]

LAJMET ME TE SHIKUARA