Home Aktualitet

Aktualitet

Arti në zi! Ndahet nga jeta këngëtari i njohur i muzikës popullore

0
Këngëtari i njohur i muzikës popullore, Ismet Bogujevci është ndarë nga jetë. Lajmin e ka konfirmuar djali i tij përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”. “Ju njoftojmë gjithë familjes dhe miqësisë se sot me 13 maj ndërroi jetë më i shtrenjti ynë. Kaluam shumë sfida bashkë. Babë pusho në paqe me tingujt e muzikës […]

Arti në zi! Ndahet nga jeta legjenda e aktrimit

0
Një nga legjendat e Hollivudit Norman Lloyd është ndarë nga jeta në moshën 106 vjeçare. Norman Lloyd, i lindur në 1914, filloi të interpretojë me projektin  ‘Federal të Teatrit’, pjesë e marrëveshjes së re të Presidentit Franklin Roosevelt në vitet 1930. Lloyd njihet si një ndër aktorët më të vjetër të “Hollywood-it”. Karriera e tij […]

Arti në zi! Aktori i njohur humb betejën me Covid 19

0
Aktori indian Rahul Vohra ka vdekur në moshën 35 vjeç nga Covid-19, lajmin e ka konfirmuar bashkëshortja e tij. Gruaja e tij, Jyoti Tiwari, shkroi në Instagram se  Rahul kishte vdekur. Në një video të fundit të tij aktori kishte shprehur pakënaqësi ndaj shërbimit spitalor. Ky oksigjeni është jashtëzakonisht i vlefshëm tani, pa të pacientët […]

Del në ankand vera e ruajtur në kozmos, nuk do ta besoni çmimin

0
Një shishe verë francezë që ka qëndruar për më shumë se një vit në hapësirë ka dalë në ankand dhe do të shitet me vlerën marramendëse të 1 milion dollarëve. Në vitin 2019 kompania Space Cargo Unlimited ka dërguar 12 shishe verë të kuqe të markës Petrus në hapësirë dhe tashmë kanë vendosur ti nxjerrin […]

Hapen auditorët…, Komiteti i Ekspertëve komunikon masat e reja

0
Komiteti i Teknik i Ekspertëve ka vendosur hapjen e pjesshme të auditorëve për të realizuar konsultat dhe provimet. Duke qenë se situata paraqitet më e përmirësuar, komiteti ka vendosur që të heqë karantinën dy javore për të gjithë qytetarët që hyjnë në Shqipëri nga Maqedonia e Veriut dhe nga Greqia. Ndërkohë kufizimi i orarit për […]

Arti në zi, ndahet nga jeta këngëtari dhe modeli i njohur

0
Modeli dhe këngëtari Nick Kamen ka vdekur në moshën 59 vjeçare, lajmin e ka konfirmuar një i afërm i familjes së tij për BBC. Ylli i lindur në Essex ishte i njohur për paraqitjen në një reklamë të Levi’s të vitit 1985 të filmuar në një lavanderi. Karriera e tij muzikore arriti kulmin me pesë […]

Arti në zi! Ndahet nga jeta anëtari i grupit të njohur muzikor

0
Këngëtari i njohur Ray Reyes është ndarë nga jeta në moshën 51 vjeçare. Vëllai i tij, Raul Reyes konfirmoi lajmin ku nuk dha detaje mbi arsyet e vdekjes. Me shumë dhimbje në shpirtin tim konfirmoj vdekjen e vëllait tim Ray Reyes – shkroi Raul. “Ju lutem të gjithëve për hapësirë ndërsa po lundrojmë në këtë […]