Home Aktualitet “E shikon që popullit i ngrihet vëlla?” Ironia pikante e Olti Currit
“E shikon që popullit i ngrihet vëlla?” Ironia pikante e Olti Currit
0

“E shikon që popullit i ngrihet vëlla?” Ironia pikante e Olti Currit

0
0

Blogeri i njohur Olti Curri, ka ironizuar publikisht deklaratën e kryeministrit bërë në Kuvend dy ditë më parë.

“Edi Rama, e shikon që popullit i ngrihet vëlla?”.  Shkruan Olti ndanë një fotoje nga protesta e Kuksit.

“Kjo puna e popullit është si puna e atij muhabetit që i thua atij të shkretit ngrihu ngrihu por më kot se ai nuk ngrihet e rri me kokë poshtë”, tha Rama ndërsa sot qindra protestues u ngritën në protestë kundër taksimit në Rrugën e Kombit.

“Edi Rama e shikon që popullit i ngrihet vlla? Se na bëre merak, pasi fole shumë i sigurtë në Parlament, sikur po flisje për atë tëndin…
Prit se nesër ngrihen taksat pasnesër do të ngrihet perseri ky i pangrituri popull…”, përmbyll me nota të forta sarkazme komentin e tij Curri.

Ditën e sotme, për katër orë, protestues të shumtë u përleshën me policinë dhe dogjën sportelet që mblidhnin taksën, të cilën ata e kanë vlerësuar si të patolerueshme.

Link: https://www.instagram.com/p/Bg_R4TMA8tQ/?taken-by=olticurri

Link: https://www.instagram.com/p/Bg6sOfaF-Vn/?taken-by=olticurri

Burimi i fotos kryesore: https://www.instagram.com/p/BfhFcJ6ggR5/?taken-by=olticurri