Home Sport Xhaka zemërthyer nga eliminimi i Zvicrës. E shoqa publikon fotot intime duke e ngushëlluar si kurrë më parë
Xhaka zemërthyer nga eliminimi i Zvicrës. E shoqa publikon fotot intime duke e ngushëlluar si kurrë më parë
0

Xhaka zemërthyer nga eliminimi i Zvicrës. E shoqa publikon fotot intime duke e ngushëlluar si kurrë më parë

0
0

Edhe pse bëri një lojë shumë të mirë ndaj Suedisë, Zvicra nuk harriti të shënonte, duke humbur me rezultatin 1-0. Rrjedhimisht e humbi të drejtën për të vijuar rrugëtimin në Botëror.

Granti Xhaka, futbollisti shqiptar i kombëtares zviceriane u lëndua dhe pas përfundimit të ndeshjes u shpreh në rrjetet sociale se i dhemb shumë që udhëtimi në Botëror përfundoi.

Nuk ka vonuar shumë edhe bashkëshortja e tij Leonita ka publikuar dy foto, në njërën ku shihet duke u përqafuar me Xhakën dhe në të të dytën duke u puthur. “Dua të qëndroj gjithmonë krah teje, pavarësisht rezultatit. Ti je gjithmonë fituesi për mua”, shkruan ajo.

Granit Xhaka mori shumë vëmendje në Botërorin e Rusisë dhe një emocion të veçantë u dhuroi edhe shqiptarëve, kur në ndeshjen kundër Serbinë ai festoi golin duke bërë shqiponjën me duar. Të njëjtën veprin si Xhaka bëri edhe futbollisti tjetër shqiptar Xherdan Shaqiri, dhe kapiteti Stephen Lichtsteiner të cilër u gjobitën me nga 10 mijë eurosh nga FIFA. Shifër që u pagua në një kohë shumë të shkurtër nga disa biznesmenë shqipëtarë në diasporë.

Link: https://www.instagram.com/p/Bkz-ksXAmur/?taken-by=__ll.gx__

Burimi i fotos kryesore: https://www.instagram.com/p/BkVxfRWlQNM/?taken-by=granitxhaka