Home Aktualitet Rrëfim rëqethës i Laert Vasilit: “Në Athinë na arrestuan se kënduam labçe.”
Rrëfim rëqethës i Laert Vasilit: “Në Athinë na arrestuan se kënduam labçe.”
0

Rrëfim rëqethës i Laert Vasilit: “Në Athinë na arrestuan se kënduam labçe.”

0
0

 
Ngjarja e rëndë e ndodshur në Bularat të Gjirokastrës, ka ngritur në këmbë opinionin mediatik. Regjisori Laert Vasili ka folur ditën e djeshme për ngjarjen në emisionin “360 Gradë”.

Vasili kujtoi një rast kur është arrestuar nga policia greke pasi kishte kënduar këngë labe.

“Dil ku të duash në kafeteritë e Tiranës do të dëgjosh gjithandej muzikë greke. Provo në një kafe të Athinës të vësh muzikë shqiptare. Në një ditëlindje time me 3-4 vlonjatë që jam rritur me ta, filluam të këndojmë labçe, erdhi policia dhe na arrestoi.”

Link: https://youtu.be/W7SGBIIWhJU?list=PLu6RLnWKZKnbHAGlk8M_10kTLXNuQGDD0&t=3313

Burimi i fotos kryesore: ©OraNews