Home Sport Kjo është shifra e frikshme që refuzoi Guardiola për të kaluar tek Juventusi
Kjo është shifra e frikshme që refuzoi Guardiola për të kaluar tek Juventusi
0

Kjo është shifra e frikshme që refuzoi Guardiola për të kaluar tek Juventusi

0
0

Trajneri spanjoll Pep Guardiola ka refuzuar publikisht kalimin tek Juventusi. Kreu i pankinës së Mançester Sitit pohon se do të respektojë kontratën me ekipin anglez.

Megjithëse trajneri spanjoll është kontaktuar vazhdimisht nga drejtuesit e Juves, madje i është ofruar edhe një rrogë e majme, por sërish Guardiola e ka refuzuar.

Sipas Eurosport, Guardiolës i është ofruar një rrogë prej më shumë se 20 milionë euro në vit, një shifër shumë e lartë kjo për kampionatin Italian.

Madje, thuhet dhe se refuzimi ka ardhur që pas fitimit të titullit në Premier League, por Juventusi ka mbajtur fshehur gjithçka dhe ka vazhduar më pas të merret me Maurizio Sarrin.

Link: https://www.eurosport.fr/football/premier-league/2018-2019/pep-guardiola-a-bien-refuse-la-juve.-et-un-salaire-superieur-a-20-millions-d-euros_sto7324971/story.shtml

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/ByBLcOdlnY2/