Home Aktualitet E dhimbshme, ndërron jetë nga kanceri aktorja e njohur e telenovelave
E dhimbshme, ndërron jetë nga kanceri aktorja e njohur e telenovelave
0

E dhimbshme, ndërron jetë nga kanceri aktorja e njohur e telenovelave

0
0

Aktorja e njohur meksikane Edith Gonzales ka ndërruar jetë në moshën 54-vjeçare. Pas një lufte të gjatë me kancerin, ylli i telenovelave nuk mund që t’ia dilte.

Ndërkohë gjatë kësaj periudhe ajo gjithmonë ka dashur të tregojë mesazhe force për të mos u mposhtur nga sëmundja, ku vazhdimisht publikonte mesazhe inkurajuese.

Ajo la pas vajzën 14 vjeçare, Constanza dhe bashkëshortin Lorenzo Lazo, 64 vjeç. Gonzalez njihet për rolet e saj protagonist në shumë telenovela.

Edith Gonzalez u bë e njohur për publikun shqiptar me telenovelën ‘Salome’, ku ishte personazhi kryesor.

View this post on Instagram

Tbt👄 📸#christianbesson

A post shared by Edith Gonzalez Lazo (@edithgonzalezmx1) on

Link: https://www.instagram.com/p/BpXcH-LgH4m/

View this post on Instagram

#tenyearchallenge

A post shared by Edith Gonzalez Lazo (@edithgonzalezmx1) on

Link: https://www.instagram.com/p/BspBpA8AuXt/

View this post on Instagram

Edith González 13 junio 2019

A post shared by Edith Gonzalez Lazo (@edithgonzalezmx1) on

Link: https://www.instagram.com/p/Byp_uh9njwW/

Link: https://celebrity.nine.com.au/latest/edith-gonzalez-telenovela-star-dies-at-54/ca33cb76-beca-48c6-9fbc-1e61773d8e16

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/BUR6CoYlms1/