Home Business / Technology Mclaren, makinë me motor floriri
Mclaren, makinë me motor floriri
0

Mclaren, makinë me motor floriri

0
0

Gjigandi Mclaren, pritet të hedhë në treg makinën më të shtrenjtë në histori.

Makina do të dalë në ankand në 15 gusht dhe pritet të vlerësohet me 23 milion dollar.

E veçanta e kësaj makine është motorri prej floriri të pastër i cili pritet ta shndërrojë këtë makinë ndër më të lakmuarat nga drejtuesit e garave me makina.

Ekspertët thonë se kjo makinë pritet të thyejë rekordin e Aston Martin DBR1, i cili dy vite më parë u shit me 22,55 milion dollar.

 

Burimi i lajmit: https://www.thesun.co.uk/wp-content/uploads/2019/08/NINTCHDBPICT000511491333.jpg?w=620

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/B0tGPG5nwxV/