Home Aktualitet Ndërtohet hoteli i parë në hapësirë me pamje magjepsëse, ja kur do të jetë funksional
Ndërtohet hoteli i parë në hapësirë me pamje magjepsëse, ja kur do të jetë funksional
0

Ndërtohet hoteli i parë në hapësirë me pamje magjepsëse, ja kur do të jetë funksional

0
0

Nëse dëshironi të shkoni në hënë, apo të vizitoni hapësirën, tashmë do të keni edhe mundësi akomodimi.

Fondacioni “Gataway”, është duke projektuar ngritjen e një hoteli i cili do të ketë bar, restorant dhe shumë vende argëtimi për vizitorët.

Hoteli do të quhet “ Stacioni hapësinor i Van Braun” dhe do të hapet  në 2025, ndërsa ka një kapacitet për të pritur deri në 100 vizitorë në javë.

Kjo risi është pritur me mjaft entuziazëm nga të apasionuarit pas hapësirës, të cilët do të kenë mundësinë ta shijojnë tamam udhëtimin.

Ndërkaq dhomat e hotelit pritet të jenë mjaft moderne dhe mbi të gjitha do të kenë pamje spektakolare nga hapësira, çka e bën idenë e një hoteli në hapësirë edhe më intriguese.

Link: https://fox8.com/2019/09/18/first-space-hotel-set-to-open-in-2025-with-cruise-ship-style-amenities/

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/photo/blue-and-brown-milky-way-galaxy-2694037/