Home Aktualitet COVID-19, kurba në rritje, rekord rastesh të reja në Shkodër
COVID-19, kurba në rritje, rekord rastesh të reja në Shkodër
0

COVID-19, kurba në rritje, rekord rastesh të reja në Shkodër

0
0

Vijon të jetë në rritje numri i rasteve të reja me COVID-19 në vendin tonë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 78 raste të reja ku numrin më të lartë e mban Shkodra me 14 raste.

Ndërkaq në spitalin infektiv ndodhen aktualisht 76 pacientë, 14 në terapi intensive dhe dy të intubuar në gjedje të rëndë.

Një lajm i mirë është se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 33 pacientë duke e çuar në 1250 numrin e personave të shëruar që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në vendin tonë janë 894 persona aktivë, kryesisht në Tiranë, Shkodër dhe Durrës.

Ministria e Shëndetësisë vijon të bëjë apel për të respektuar protokollet e sigurisë dhe masat e higjenës me qëllim parandalimin e përhapjes së mëtejshme të virusit.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=dMap3x_cGto

Burimi i fotos: https://new.shendetesia.gov.al/