Home Aktualitet “Ndarje e dhimbshme..”, Sokol Balla humb njeriun më të shtrenjtë
“Ndarje e dhimbshme..”, Sokol Balla humb njeriun më të shtrenjtë
0

“Ndarje e dhimbshme..”, Sokol Balla humb njeriun më të shtrenjtë

0
0

Babai i gazetarit të njohur Sokol Balla është ndarë nga jeta mbrëmjen e djeshme në moshën 37 vjeçare.

Lulzim Balla ishte një kameraman i njohur i cili në 2011 mori titullin “Mjeshtër i madh”.

Ai vuante nga një sëmundje e rëndë dhe fatkeqësisht nuk mundi dot të mbijetonte.

Balla është shprehur se ndarja me babain ishte e dhimbshme dhe e qetë. “Faleminderit për atë që bëri për mua. Nese mendoni se kam diçka të mirë, ju siguroj e kam prej tij. Sa për vizitat, është kohë pandemie. Jam i sigurt që Lul Balla do jetë në lutjet tuaja në distancë. Të gjallët takohen edhe më vonë. Të ruajmë distancën fizike rëndësi ka afërsia shpirtërore”, shprehet Balla

Edhe vëllai i gazetarit ka bërë një status shoqëruar me një foto të të atit ndërsa shkruan: “ Luli nuk është më. Babai jonë i miri dhe i kudogjenduri, i qeshuri dhe shpirt madhi që nuk u kursye të ishte i mirë me këdo e me të gjithë, sot u largua nga kjo jetë që aq fort dhe shumë e donte. Shpirti në paqe bab, do jesh gjithmonë mes nesh. Mami,Sokoli, Dori dhe une do të të duam dhe mbajmë në zemër përjetë”

rezar balla

Link: https://www.facebook.com/RezarBalla

Burimi i fotos: