Home Aktualitet E fundit/ Ndërrojnë jetë 4 pacientë, mes tyre një 31 vjeçar, ja situata…
E fundit/ Ndërrojnë jetë 4 pacientë, mes tyre një 31 vjeçar, ja situata…
0

E fundit/ Ndërrojnë jetë 4 pacientë, mes tyre një 31 vjeçar, ja situata…

0
0

4 persona kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit të infektuar me COVID-19, mes tyre edhe një 31 vjeçar i cili vuante nga diabeti.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se situata vijon të jetë problematike në spitale ku ndodhen aktualisht të shtruar 124 pacientë, 18 prej të cilëve në terapi intensive si dhe 7 të intubuar.

Ndërkaq sipas të dhënave të Ministrisë gjatë 24 orëve të fundit janë rregjistruar 92 raste të reja me COVID-19 shumica prej të cilave në Tiranë.

Listës së të shëruarve i janë shtuar edhe 53 persona të tjerë duke e çuar në 2883 numrin  e të shëruarve që prej fillimit të epidemisë.

Link: https://youtu.be/_eaHY9eJrxM

Burimi i fotos: https://new.shendetesia.gov.al/