Home Aktualitet E fundit/ 4 viktima dhe 167 raste të reja, Ekspertët: Situata e qëndrueshme..”
E fundit/ 4 viktima dhe 167 raste të reja, Ekspertët: Situata e qëndrueshme..”
0

E fundit/ 4 viktima dhe 167 raste të reja, Ekspertët: Situata e qëndrueshme..”

0
0

167 raste të reja me COVID-19, janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se fatkeqësisht kanë ndërrura jetë 4 persona ndërsa në të dyja spitalet në vend situata paraqitet e qëndrueshme.

Konkretisht në spitale janë duke marrë shërbim 179 persona, 18 prej të cilëve në terapi intensive dhe 8 në në intubim.

Numri më i lartë i rasteve të reja është rregjistruar në kryeqytet ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 88 raste të reja, gati gjysma e rasteve totale.

Ekspertë të Ministrisë vijojnë të bëjnë apel për të respektuar rregullat e higjenës dhe vendosjen e maskave, sidomos me nisjen e vitit të ri shkollor ku rreziku I përhapjes së sëmundjes është edhe më i madh.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=QOd8SE_fH6A

Burimi i fotos: https://new.shendetesia.gov.al/