Home Aktualitet E fundit/ Dy persona ndërrojnë jetë, ende i lartë numri i rasteve të reja
E fundit/ Dy persona ndërrojnë jetë, ende i lartë numri i rasteve të reja
0

E fundit/ Dy persona ndërrojnë jetë, ende i lartë numri i rasteve të reja

0
0

150 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëvë të fundit në vendin tonë, ndërsa dy persona kanë ndërruar jetë.

Ndërkaq në të dyja spitalet në vendin po marrin trajtimin spitalor 189 pacientë, 16 prej të cilëve në terapi intensive dhe 5 të intubuar.

Gjatë 24 orëvë të fundit janë shëruar 55 persona duke e çuar në 6995 numrin e personave të shëruar që prej fillimit të epidemisë.

Ministria e Shëndetësisë vijon të bëjë apel për të treguar kujdes dhe për të respektuar masat e higjenës.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=vU5jKOnVU4A

Burimi i fotos: https://new.shendetesia.gov.al/