Home Aktualitet Shënohet një tjetër rekord rastesh të reja, 6 viktima mes tyre një 28 vjeçare
Shënohet një tjetër rekord rastesh të reja, 6 viktima mes tyre një 28 vjeçare
0

Shënohet një tjetër rekord rastesh të reja, 6 viktima mes tyre një 28 vjeçare

0
0

694 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit duke shënuar një tjetër rekord të ri në vend.

Ndërkohë sipas njoftimit të Ministrisë fatkeqësisht kanë ndërruar jetë 6 persona, mes të cilëve edhe një 28 vjeçare.

Aktualisht në të trea spitalet në vend po marrin trajtim spitalor 412 persona, 13 në terrapin intensive dhe 3 të intubuar në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Ekspertë të Ministrisë vijojnë të bëjnë thirrje për të respektuar rregullat e higjenës, të distancës sociale si dhe përdorimin e maskës kudo në ambjentet e brendshme dhe të jashtme.

 

Ministriaa

Link: https://new.shendetesia.gov.al/covid19-ministria-e-shendetesise-2560-testime-351-te-sheruar-694-raste-te-reja-dhe-6-humbje-jete-ne-24-oret-e-fundit/

Burimi i fotos: https://unsplash.com/photos/moHiHqdmUYY