Home Lifestyle Parashikimi i motit, 23 nëntor 2022
Parashikimi i motit, 23 nëntor 2022
0

Parashikimi i motit, 23 nëntor 2022

0
0

Paraditja në vendin tonë do të sjelli vranësira të dendura të cilat do të gjenerojnë reshje shiu të konsiderueshme kryesisht në zonat veriore dhe jugore, parashikon MeteoAlb.

Parashikohet që orët e pasdites të sjellin përmirësim gradual të kushteve të motit. Duke lënë reshje të izoluara vetëm në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjesit, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 17°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi kryesisht jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

Linku: MeteoAlb

Burimi i fotos: freepik.com