Home Lifestyle Horoskopi ditor, 2 shkurt 2023
Horoskopi ditor, 2 shkurt 2023
0

Horoskopi ditor, 2 shkurt 2023

0
0

Dashi

Jeta shoqërore do të ndikohet mirë nga këto yje. Nëse keni një aktivitet në kontakt me publikun ose kërkoni miratim, dijeni që kjo është një periudhë e rëndësishme, pasi çdo gjë mund ta përballoni me guxim. Zgjedhjet që keni në mendje do të përfundojnë në pranverën e 2023. Edhe nëse prisni një përgjigje ligjore, përgatituni për katër muajt e ardhshëm. Pra, sa i përket dashurisë, mos krijoni probleme të panevojshme edhe nëse keni mbyllur një histori së fundmi. Viti 2022 përfundoi në një mënyrë mjaft të komplikuar, por tani po ecën më mirë. Do të keni fat në takimet e reja.

Demi

Ju keni këmbëngulje, një cilësi që të tjerët mund të gabojnë ta quajnë si një formë kokëfortësie që është e vështirë të kundërshtohet. Kjo është një ditë më e lehtë për t’u përballur me ndjenjat – dashuria juaj është e thellë dhe e sinqertë. Aftësia për të përballuar çdo situatë të re do të jetë gjithashtu e jashtëzakonshme; për shembull, nëse jeni duke u rikuperuar nga një situatë e ndërlikuar në dashuri, shikoni përreth jush. Periudha e re mund të sjellë takime të reja, ose disponueshmëri më të madhe ndaj të tjerëve. Në marrëdhëniet me shenjën e Peshores do të duhet pak durim, si dhe me Binjakët; personat e lindur nën këto shenja të zodiakut mund t’ju japin përshtypjen se janë të dobët, por do t’ju duhet t’i “goditni” për diçka të gabuar që kanë thënë ose bërë kohët e fundit.

Binjakët

Këto janë ditë të veçanta, pak të çuditshme. Për ata që kanë një kontratë që skadon, ende nuk ka konfirmime konkrete. Mes marsit dhe majit do të duhet të dikutoni shumë me personat që keni pranë për të pohuar veten. Një moment tensioni mund të lindë në marrëdhëniet emocionale. Sonte është më mirë të mos përkeqësoni polemikat, përndryshe rreziku i debatit bëhet i dyfishtë. Për dashurinë, edhe nëse e dini se keni aftësinë ta ktheni situatën si të doni, më mirë shikoni, mos nxitni polemika, veçanërisht nëse e juaja është një histori që ka njohur tashmë kriza në të kaluarën. Rreziku i ndarjes është afër. Mund të ketë edhe një moment tensioni të tepruar me të afërmit, apo në marrëdhëniet mes prindërve dhe fëmijëve, ndaj bëni kujdes.

Gaforrja

Nuk është dita ideale për të paketuar dhe shpaketuar sipas dëshirës. Diçka nuk po funksionon. Duke qenë se së shpejti do të keni yje shumë më të mirë, këshilla është t’i lini gjërat të rrëshkasin dhe tashmë të premten do të keni një situatë astrologjike më interesante. Nuk duhet t’i thoni jo një historie që lind në këtë moment, Venusi është i favorshëm, por duke qenë se në dhjetor 2022 kishte shumë probleme për t’u përballur së bashku me një moment stresi të madh, nuk duhet ta lini që e kaluara e vështirë të derdhet në shpirtin tuaj të ndjeshëm duke ju bërë të shihni gjithçka më të vështirë se sa është. Nuk është e përshtatshme të qëndrosh zgjuar sonte vonë.

Luani

Do të keni përplasje me një partner, bashkëpunëtor, shef ose dikë që mendoni se është sjellë keq. Sa më shumë të shkoni kundër një personi, të ngrini pyetje parimore, aq më e vështirë do të jetë arritja e një marrëveshjeje Duke qenë se kjo është një ditë që fillon me yje të mirë, do të ishte koha për të gjetur pak qetësi dhe sens të përbashkët. Prej disa ditësh, Venusi nuk është më në opozitë dhe kjo do t’ju lejojë të gjeni sërish pak qetësi në dashuri. Nëse duhet të merreni me çështje ligjore apo financiare deri në fillim të majit, do të ishte e këshillueshme të gjeni një marrëveshje, ndërsa në pjesën e dytë të vitit rrezikohet të zgjasin shumë zgjidhjet e problemeve që ju kanë marrë shumë kohë.

Virgjëresha

Sot do të jeni të zënë me kaq shumë gjëra. Por është normale duke pasur parasysh atë që keni ndërmend të bëni dhe mbi të gjitha përgjegjësitë e mëdha që ua kanë ngarkuar mbi supe. Për sa i përket punës, nuk do të mungojnë kënaqësitë dhe mundësitë edhe në dy javët e ardhshme. Në dashuri nga ana tjetër, herë pas here rrezikoni të humbisni durimin dhe këtu duhet të kuptoni se ke keni në krah. Historitë e reja të dashurisë po lindin në një mënyrë të veçantë, prisni deri në fund të shkurtit përpara se të bëni një zgjedhje përfundimtare.

Peshorja

Kohët e fundit jeni akuzuar se jeni pak sipërfaqësor, ose se keni bërë diçka të gabuar. Ju e keni kuptuar që një person pranë jush ju ka përdorur për qëllimet e tij dhe ju keni reaguar në përputhje me rrethanat. Mos u ndjeni keq për të gjithë, ju i lini gjërat të rrëshqasin mbi ju e çfarë nuk shkon me këtë? Nëse tani doni të shprehni një dashuri të madhe, hidhni hapin e pare. Ka ardhur koha të zbuloni atë që ndjeni. Do të ketë edhe nga ata që do të heqin qafe një maskë, nuk do të gënjejnë më veten dhe të tjerët. Nëse duhet të hidhni një hap të rëndësishëm kjo ditë mund t’ju ndihmojë, ndaj mos e vononi një sqarim. Mosmarrëveshjet me një ish duhet të zgjidhen brenda gjysmë viti; Çiftet e lidhura ngushtë kanë një projekt shtëpie që do të përfundojë deri në vjeshtë.

Akrepi

Jeni një person inteligjent dhe mendjemprehtë. Për tipin tuaj nuk mendojmë se fjalët apo frazat provokuese janë hedhur në mënyrë të rastësishme, në të vërtetë të pëlqen të ngacmosh gjërat, të demaskosh dhe të zbulosh se kush fshihet pas qëndrimeve hipokrite. Me pak fjalë, provokimet tuaja kanë një qëllim shumë specifik. Periudha që sjell emocione të rëndësishme, një takim dashurie mund të jetë referencë. Nëse është e mundur të kaloni mbrëmjen në një vend të pazakontë ose të organizoni një takim, mos u përmbahuni, sepse fundjava e ardhshme do të ketë implikime shumë të veçanta. Në punë, nëse keni nisur së fundmi një projekt apo program të ri, nuk është keq, por do të prisnit diçka më shumë. Kjo është arsyeja pse unë vazhdoj të besoj dhe do ta verifikojmë së bashku, se brenda mesit të vitit do të dëshironi të mbyllni disa kurse, të ndërroni punë,

Shigjetari

Ende ka diçka që nuk funksionon, ju jeni në një humor të keq dhe të zemëruar me një person që ka disa ditë që përpiqet t’ju këpusë krahët. Nga e hëna do jetë pak më mirë, por për sot këshilla është të mos e teproni. Edhe kur bëhet fjalë për dashurinë, dukeni të mërzitur nëse jeni në një lidhje dhe nuk keni ndjesi të duhura për disa kohë. Sigurisht që sot nuk është dita më e mirë për të nisur debatin. Nëse një lidhje sapo ka nisur mund të bëni një deklaratë dashurie. Në raste të jashtëzakonshme mund t’i jepni edhe një ultimatum partnerit tuaj dhe të shihni se si sillet. Për sa i përket punës, vazhdoni, por mos u humbni gjatë rrugës duke u përpjekur të arrini më shumë qëllime.

Bricjapi

Yjet premtojnë një përmirësim në jetën tuaj.Menaxhimi i mençur i energjive tuaja do t’ju lejojë ta jetoni këtë ditë në maksimum. Një fundjavë e rëndësishme po afron dhe situata t nxehta sjell në dashuri. Nëse keni qenë shumë të zënë me punë do të ishte me vend që të përjetoni emocionet më të bukura pa hezitim, duke iu kushtuar më shumë kohë emocioneve reale. Vetëm mbrëmja mund të jetë mjaft nervoze. Parashikojmë që e premtja të jetë vërtet pak më e rëndë sepse do të ketë më shumë gjëra për të bërë. Kështu që do të ishte rasti që nga sot të rikuperoni pak energji, të pushoni dhe të kuptoni se çfarë është më mirë të bëni dhe çfarë është më mirë të shmangni.

Ujori

Në këtë periudhë jeni në qendër të vëmendjes së shumti. Jeni pak të shqetësuar për disa shpenzime që kanë të bëjnë me shtëpinë, domosdo duhet t’i jepni ndihmë një personi. Ndryshimet në vendin e punës kanë të bëjnë me detyra të reja, kontrata që do të rishikohen deri në fillim të majit. Sonte marrëdhënia mes jush dhe partnerit tuaj do të nxehet nga një gatishmëri e ndërsjellë për butësi, por mund të lindin vështirësi me Akrepin dhe Luanin. Do të keni një takim të rëndësishëm dhe këshilla është të zgjeroni rrethin e njohjeve. Situata afektive do të jetë më mirë ta vendosni përpara asaj të punës. Parashikojmë që e premtja të jetë një ditë nën presion, ndaj këshillohet të mos qëndroni vonë këtë mbrëmje.

Peshqit

Saturni kthehet i favorshëm nga marsi, ndërsa Jupiteri do të jetë pozitiv në maj dhe Venusi është tashmë në hapësirën tuaj zodiakale. Personat që janë ndarë së fundmi mund të gjejnë një emocion shtesë falë këtij qielli. Harrimi i të kaluarave të trishtuara do të jetë shumë më i lehtë. Ju do të jeni në gjendje të rizbuloni dëshirën për të jetuar seksualitetin me forcë të madhe. Dhe duhet të shtojmë se një goditje e papritur rrufeje mund të marrë formë menjëherë. Megjithatë duket se në këtë moment nuk mungon frymëzimi në asnjë nivel. Nëse ka probleme në punë, ato mund të përballen me qetësi më të madhe. Këtu merr jetë shprehja kur një derë mbyllet, një tjetër hapet. Mund të lindte një mirëkuptim më i madh për ju.

Linku: https://www.superguidatv.it/oroscopo-paolo-fox-di-oggi-giovedi-2-febbraio-2023/

Burimi i fotos: pexels.com