Home Tag "aktore"

Tragjike, ndërron jetë aktorja e njohur, pësoi aksident me makinë

0
Aktorja e njohur Ashley Ross e cila u bë e famshme me rolin e saj në filmin “Little Woman”, ka ndërruar jetë në moshën 34 vjeçare. Publicistja e e aktores njoftoi se 34 vjeçarja pësoi një aksident automobilistik dhe fatkeqësisht nuk mundi dot ti mbijetojnë plagëve të marra. Aktorja e njohur ndryshe edhe si Minnie […]

Kinematografia në zi, ndërron jetë aktorja e njohur

0
Ka ndërruar jetë në moshën 83 vjeçarja aktorja e njohur Shirley Knight. Njoftimin për largimin e saj nga jeta e dha e bija e aktores me të cilën ajo po jetonte së fundmi. Aktorja është ndarë nga jeta për shkaqe natyrale në shtëpinë e së bijës në Texas. Në karrierën e saj të gjatë në […]

Jul Deda në krevat me një femër – Nuk është gruaja e tij

0
Aktori Jul Deda ka postuar një foto shume të veçantë në këto ditë të virusit. Ndërkohë që të gjithë thirrjet janë që njerzit të mbajnë distanca me njëri-tjetrin për të evituar keshtu përhapjen e virusit, Juli kapet mat me një femër në krevatë, e cila nuk është gruaja e tij. Këtë foto ai e ka […]

Arti në zi, ndahet nga jeta aktorja e njohur shqiptare

0
Aktorja e njohur shqiptare Eva Pëllumbi është ndarë nga jeta në moshën 66 vjeçarje. Ajo ka punuar për gati 17 vite në Teatrin e Kukullave, ku ka luajtur rolin e Çufos dhe të Pinokut. Eva ka luajtur gjithashtu edhe disa role në filmat e njohur shqiptarë si “Vajza me kordele të kuqe”, “Karrige për pushtet”, […]

Enca një zbulim i ri në kinematografi, publikohen momente nga sheshxhirimi, ja si aktron këngëtarja..

0
Tashmë është konfirmuar prej disa ditësh pjesmarrja e këngëtares së njohur Enca Haxhia në filmin e ri të Ermal Mamaqit. Këngëtarja është duke punuar me xhirimet e filmit, çka e dëshmon edhe një video e publikuar nga Ermal Mamaqi në sheshxhirim. Krahas videos Ermali shkruan: “Enca, zbulimi i ri kinematografik”. Në këtë sekuencë të shkurtër […]

Luana zbulon projektet e reja, ja ku do ta shohim moderatoren së shpejti

0
Luana Vjollcën përveçse në rolin e moderatores e kemi parë edhe si këngëtare me disa hite muzikore, por bukuroshja duket se ka ndërmend ti futet edhe kinematografisë. Të paktën këtë na lë të kuptojmë nga disa story të hedhura në Instagram, si dhe një foto e postuar së fundmi, ku shfaqet duke u përgatitur ndërsa […]