Home ShowBiz

ShowBiz

Dafi dhe Defri sollën kryehitin

0
Nuk bëhet zhurma kot. Klipi që sapo mbërriti i Dafit dhe Defrit tregoi edhe njëherë se artistët sjellin vetëm hite. “Duke më pritur” është tashmë publike për t`ju dhuruar jo vetëm minuta me muzikë të mirë, por edhe për t`ju dërguar në mes të detit për një shëtitje me jaht. Bashkimi i forcave të Dafit […]

Sallonet rrëmujë të Arbanës, Silvës, Vesës dhe Miriamit

0
Harrojeni të shikoni më foto të një salloni të rregullt. Sado të jenë përpjekur të vendosin rregull në dhomën e pritjes u erdhi fundi atyre ditëve. Në shtëpitë e tyre fatmirësisht ka fëmijë të vegjël dhe ata kujdesen vazhdimisht që dhomën e ndënjes ta shndërrojnë në dhomë fëmijësh. Prindërit e rinj nuk e kanë pasur […]

Fotot më të bukura që bënë vajzat gjatë pushimeve

0
Mund të bëjmë pushime sa të duam por nëse nuk bëjmë disa fotografi atëherë pushimet nuk do ishin të plota. Vajzat e showbizit janë ato që kanë vëmendjen e të gjithëve dhe ndaj fotot e tyre janë shpesh insipirim edhe për publikun. Kjo është një arsye që ato përpiqen maksimalisht për të shkrepur foton perfekte. […]

Si duket sot Rosalinda?

0
Ishte një kohë kur mbërtheheshim pas televizorit dhe nuk largoheshim prej tij. Ishin vitet e telenovelave meksikane që arritën t`ia mësonin gjuhën e tyre shqiptarëve edhe nga televizori. Personazhet e tyre, sidomos protagonistet zinin një vend të rëndësishëm te shikuesit, aq sa edhe fëmijët filluan të quheshin Rosalinda, Paloma, Zhade apo Rubi. Meqë ra fjala, […]

Të gjithë martohen me këngët e Alban Skënderajt

0
Çfarë vjen në një dasmë pasi pritet torta? Pothuajse kurdoherë vjen një këngë e Alban Skënderajt. Vjen një nga ato baladat që na bëjnë edhe më romantikë se ç`jemi. Vallëzimi i çiftit s`mund të jetë më i bukur se nën tingujt e tij dhe nën tekstet kuptimplotë dedikuar dashurisë. Miriami është duke i shpërndarë disa […]

Olta e lë takimin në vend të veçantë

0
Nuk ka më takime nëpër kafenera. Vendi më i ri është në fund të detit. Zhytësit e mirë i bëjnë atje takimet, bëjnë edhe foto të bukura brenda ujit. Ajo është mobilizuar e gjitha për të hyrë në fund të detit dhe për të jetuar një nga eksperiencat më të veçanta. Pak guxim dhe gjithçka […]

Zbulohet arsyeja përse Ledina Çelo i bën foto vajzës

0
Ledina i është përkushtuar fëmijëve me kohë të plotë dhe po e shijon rritjen e tyre plotësisht. Nuk mungojnë fotot nga familja e tyre, kudo që ndodhen. E paska një sekret. Qenka dëshira e vajzës së shtëpisë për t`u fotografuar sa më shumë. Ana i lutet mamit t`i shkrepë sa më shumë foto dhe ajo […]

Tre variantet ‘Bonita’ të Adelina Berishës

0
Një muzikë e bukur, tekst interesant, klip i lezetshëm, po tjetër? Adelina Berisha erdhi në superformë në klipin e ri. Si çdo herë pati disa pamje e variante dhe në secilën prej tyre Adelina shkëlqeu. Fillimisht u shfaq me një fustan blu të tejdukshëm me supet e rëna. Flokët i kishte të kapura. Nëse do […]

Projekti nga Çenzo dhe Mandela nuk duhet humbur

0
Çenzo dhe Mandela kanë sjellë pak ditë më parë këngën “Të dua si më parë”. Që në momentet e para të publikimit melodia e ngrohtë dhe teksti bënë që të depërtonte te ata që adhurojnë të dëgjojnë muzikë të mirë. Nëse s`jeni në det këto ditë, mund ta gjeni relaksin në këtë projekt. Po të […]

Kush janë burrat që hoqën dorë nga flokët e gjatë?

0
Ishin ato vitet kur flokët e gjatë te burrat ishin në kulmin e modës. Për shkak të të qenit Rock-er, apo thjesht në modë, ata i mbanin me kënaqësi flokët e gjatë, të cilët nuk kërkojnë pak kujdes. Shembuj të tillë djemsh kishim edhe në ditët e sotme, por një pjesë prej tyre kanë hequr […]