Home Lifestyle

Lifestyle

Besojeni ose jo, kjo është gjyshja më seksi në botë

0
Gina Stewart, 47-vjeçe, është kurorëzuar nga revista ‘Maxim’ mes 100 femrave më seksi në botë. Gina ka katër fëmijë dhe një nip. Para se të përfshihej në klasifikim, gruaja kishte marrë pjesë në një konkurs bukurie të organizuar nga vetë revista, me synim për të fituar para për të ndihmuar një shoqen e saj e […]

Si i lutem shqiptarët Zotit! Kjo video virale do iu bëjë krenar

0
Nas Daily ka treguar më parë pjesë të veçanta dhe karakteristike të Shqipërisë dhe shqiptarëve. Por duket se ai nuk është mjaftuar me tre videot e mëparshme të bëra për shqiptarët. Këtë herë radhën e ka bashkëjetesa fetare në Shqipëri, e cila i ka bërë përshtypje dhe i ka rënë në sy Nasit. Ai tregon […]

Flasin shkencëtarët: “Varësia ndaj smartphonëve, ndërlidhet me varësinë ndaj lojërave të fatit”

0
Një grup shkencëtarët nga Suedia dhe Spanja fillimisht morën në konsideratë mundësinë e një lidhje midis varësisë së lojërave të fatit dhe përdorimit të smartfonëve. Andreas Fransson, Mariano Chóliz and Anders Håkansson, në një studim të bërë publik në maj 2018, treguan se të rinjtë nga 15 deri në 18 vjeç kishin më shumë gjasa të vuanin nga varësia […]

Nutricionistja, e njohur i jep gji foshnjes në emision live

0
Nutricionistja e famshme Diola Dosti Baftiuka treguar lirshmëri për tu pasur zili, teksa ka bërë një gjest aspak të zakontë për një transmetim të drejtpërdrejtë. E ftuar në emisionin “Rreze Dielli” në Report TV, Diola ka ushqyer gjatë bisedës live vajzën e saj vetëm 2 muajshme Gjurma, jo vetëm sepse foshnja po grindej ndërsa Diola fliste mbi […]

Drake merr peng rrjetin me “In My Feelings challenge”

0
  Drake ka “rrëmbyer” rrjetin me një sfidë që tashmë është bërë virale dhe është trendi i momentit në shumë vende të botës. Bëhet fjalë për këngën “In My Feelings,” e cila po kërcehet në profilet e shumë përdoruesve të rrjeteve sociale. Pjesë e kësaj sfide janë bërë së fundmi edhe personazhe të njohur shqipëtar […]

Nga balerinat topless deri tek performancat fatale, si është dhe sa kushton një natë në “Mouline Rouge”

0
“Mouline Rouge” që në shqip do përkthehej “Mulliri i kuq” është një nga kabaretë historike parisiene me famë në mbarë rruzullin. Me vendndodhje përgjatë Monrmartre në Paris të Francës sipas të dhënave historike kabareja famoze u themelua në 1889, dhe godina orgjinale u shkrumbua nga flakët në 1915-ën. Jo vetëm një skenë për të gjithë […]

Moment i jashtëzakonshëm për të gjithë familjen. Vogëlushja 1 vjeçe dëgjon për herë të parë zërin e nënës

0
Emocione të papërshkrueshme për familjarët e vogëlushes 1 vjeçare e cila ka dëgjuar tinguj për herë të parë. Ayla, është një vajze e vogël amerikane, e cila iu nënshtrua një ndërhyrje të vështirë kirurgjikale, pasi lindi e shurdhët. Një pajisje elektronike, zëvendëson pjesën e brendshme të veshit, duke kontribuar në dërgimin e mesazheve zanore në tru. Bëhet […]

Piramida më e madhe në botë qenka vepër e paraardhësve të shqiptarëve?!

0
Autoktonësia e shqipëtarëve në këto troje është e shenjuar përjetësisht nga gjuha që një pjesë e mirë e gadishullit të Ballkanit e flet në jetën e përditshme. Eshtë pikërisht ajo gjuhë që edhe definon atë që quhet “Shqipëri Etnike”, në kuptimin e parë të fjalës. Aty ku ka shqipëtar prej fillimeve parahistorike është tokë etnikisht […]

Plas humori në rrjet. Sipas një studimi të bërë në Instagram, shumica e përdoruesve janë milionerë

0
Lajme të mira vijnë nga një revistë satirike gjarmane! Shumica e njerëzve në këtë planet kanë pasuri prej disa milionë eurosh. Kjo rezultoi nga një vlerësim i hollësishëm i përdoruesve të rrjetit social Instagram. Sipas fotografive të vlerësuara, shumica e njerëzve gëzojnë luksin e jetëve të tyre, marrin pjesë në party ekskluzive, hanë vetëm ushqimin […]