LAJMET ME TE KERKUARA
ME TE REJAT NGA SHOWBIZI

Bëri burg për një tatuash. Gjergj Leka rrëfen vuajtjet si antikonformist në komunizëm

Kantautori i njohur Gjergj Leka ka befasuar me rrëfimin e tij më të fundit. I ftuar në emisionin “Rudina”, këngëtari është shprehur se ka bërë 4 muaj burg për shkak të tatuazhit kryq që Leka ka bërë prapa veshit. “E kam bërë jo në kohën e demokracisë, e kam bërë më herët dhe kam ngrënë dhe nja […]

ME TE REJAT NE LIFESTYLE

Flasin shkencëtarët: “Varësia ndaj smartphonëve, ndërlidhet me varësinë ndaj lojërave të fatit”

Një grup shkencëtarët nga Suedia dhe Spanja fillimisht morën në konsideratë mundësinë e një lidhje midis varësisë së lojërave të fatit dhe përdorimit të smartfonëve. Andreas Fransson, Mariano Chóliz and Anders Håkansson, në një studim të bërë publik në maj 2018, treguan se të rinjtë nga 15 deri në 18 vjeç kishin më shumë gjasa të vuanin nga varësia […]

AKTUALITETET ME TE REJA

Bie Youtube! Gjigandi ndërkombëtar komunikon me përdoruesit në Twiter

Mbrëmjen e së mërkurës për më shumë se një orë, Youtube ka qenë jashtë funksionit. Veçanërisht përdoruesit në SHBA dhe Australi humbën aksesin në platformën e famshme. Përdoruesit në mbarë botën kanë pasur vështirësi për të parë videot në Youtube gjatë natës të së mërkurës. Ka pasur, ndër të tjera, raportime të këtij lloj shqetësimi nga Gjermania, Australia, […]

LAJMET ME TE SHIKUARA