Home Sport

Sport

Harry Kane vendos rekord te Bayern Munichmi

0
Dihej tashmë se sulmuesi anglez, Harry Kane është një nga sulmuesit më të mirë në botë, por mbetej për t’u parë se si do të përshtatej me një ekip të ri dhe një ligë të re dhe të dyja gjërat nuk mund të ishin më mirë. Dëshër këtë është se këtë të shtunë ai shënoi […]

UEFA “përjashton” ofertat e Arabisë Saudite

0
Pasi pushtuan tregun e transferimeve duke marrë disa prej lojtarëve më të mirë në Europë, klubet Arabe synonin të ishin pjesë edhe e Ligës së Kampionëve. Skuadra si Al Nassr dhe Al Hilal shpresonin që në të ardhmen të garonin me ekipet më të mira të kontinentit të vjetër, natyrshëm për të rritur edhe cilësinë […]

Cristiano Ronaldo merr masa ligjore kundër Juventusit

0
Cristiano Ronaldo do të padisë Juventusin për paga të papaguar. Ylli i Al-Nassr dhe Portugalisë ka vendosur për ish-skuadrën e tij Juventus për pagat e papaguara të grumbulluara gjatë qëndrimit të tij në Serie A. Ai thuhet se i ka borxh 19.9 milionë euro nga Bianconerët. Dhe pas përpjekjeve të përsëritura për të rikuperuar shumën, […]

Messi blen vilën e re spektakolare prej 10 milionë eurosh në Miami

0
Lionel Messi është duke kaluar një periudhë të shkëlqyer në Shtetet e Bashkuara të Amerikës te Inter Miami, ku shënon shifra rekorde në fitime. Superylli i futbollit, i cili nënshkroi kontratë prej dy vjet e gjysmë me klubin nga MLS, me përfitime sezonale ndërmjet 50-60 milionë dollarë, ka qenë në kërkim që ta zgjerojë portofolin […]

Merr fund saga, Rubiales dorëhiqet nga Federata Spanjolle e Futbollit

0
Luis Rubiales ka dhënë dorëheqjen si president i Federatës Spanjolle të Futbollit pas kritikave për puthjen ndaj sulmueses spanjolle, Jenni Hermoso, në ceremoninë e prezantimit final të Kupës së Botës. Hermoso tha se puthja pasi Spanja mundi Anglinë nuk ishte konsensuale dhe ajo paraqiti një ankesë ligjore të martën e kaluar. Rubiales tha se ai […]

‘Topi i Artë’ publikohet lista me kandidatët

0
Topi i Artë, Lionel Messi dhe Aitana Bonmatí kryesojnë listën e ngushtë me 30 lojtarë France Football ka publikuar listën e 30 kandidatëve për fitimin e Topit të Artë, çmimi individual më prestigjioz dhe i rëndësishëm për një futbollist. Rekordmeni absolut është Lionel Messi. Argjentinasi ka fituar 7 herë Topin e Artë dhe është kandidati […]

Pse Bayern Munich dëshiron mesfushorin e Fulham, Joao Palhinha

0
Thashethemet mediatike rreth Bayern Munich-ut kanë nxjerrë në pah një tjetër emër për numrin “6”, mesfushorin e Fulham, Joao Palhinha. “Bild” ishte i pari që raportoi të mërkurën se mesfushori portugez tani është objektivi i preferuar i Bayern-it para mbylljes së dritares të premten. Sipas gazetës, Bayern Munich tashmë ka bërë një ofertë. “Sport1” që […]

Kinë: Arrestohet ish-menaxheri i Inter-it

0
Futbollisti kinez në kaos. Kryetari i Superligës kineze Liu Jun u arrestua me akuza për ryshfet, raportoi gazeta “Beijing Youth Daily”. Liu ishte më parë kryetar i Jiangsu Suning tashmë të zhdukur dhe u emërua CEO i përkohshëm i Inter-it në 2016, menjëherë pasi klubi u ble nga “Suning Holdings Group”. Arrestimi i tij vjen […]

Atletja Shakari Riçardson fitoi medaljen e artë në garën e 100 metrave

0
Shakari Riçardson fitoi medaljen e artë në garën e 100 metrave për femra në Kampionatin Botëror të Atletikës. Atletja realizoi kohën 10.65 sekonda, duke vendosur një rekord të ri në kampionatin botëror. Në vend të dytë doli xhamajkania Sherika Xhekson me kohën 10.72. Medaljen e bronxtë e fitoi një tjetër sportiste xhamajkane, Shelli-ann Frejzër –Pris, […]

Ja çfarë titulli mban tashmë Messi mbi supe

0
Messi, fitues i 44 trofe, 35 prej të cilëve erdhën me Barçën, duke u bërë lojtari më i dekoruar në botë. Inter Miami sapo është bërë fituese e Kupës së Ligës me fitoren me penallti në Nashville pas barazimit 1-1 në kohën normale. Ky triumf i fundit është i 44-ti për argjentinasin, i cili bëhet […]