Home Tag "aktori"

Tragjike! Ndahet nga jeta në moshën 37 vjeçare aktori i njohur

0
Gaspard Ulliel, aktori francez dhe ylli i “Moon Knight”, u nda nga jeta në moshën 37-vjeçare.  Shkak i vdekjes së parakohshme u bë një aksidenti në ski në Alpet Franceze. Aktori fitues i çmimit Cesar ishte duke bërë ski në rajonin e Savoie kur u përplas me një tjetër skiator dhe pësoi një traumë të […]

Lajm i trishtë për artin! Ndahet nga jeta aktori i ‘James Bond’

0
Jack Hedley, aktori i James Bond dhe ‘Only Fools And Horses’ është ndarë nga jeta në moshën 92-vjeçare pas ‘sëmundjes së shkurtër’ Jack Hedley kishte role në For Your Eyes Only dhe Only Fools And Horses, dhe ai gjithashtu u shfaq në Lawrence of Arabia dhe ‘Allo’Allo. Hedley u shfaq si Sir Timothy Havelock në […]

Nuk i mbijetoi betejës me kancerin, ndahet nga jeta artisti i njohur

0
Aktori i mirënjohur i teatrit në Mbretërinë e Bashkuar dhe ylli i “Shakespeare in Love” Antony Sher ndahet nga jeta në moshën 72 vjeçare. Kompania Royal Shakespeare dha lajmin e trishtë. Sher kishte vdekur nga kanceri. I lindur në një familje lituaneze-hebreje në Afrikën e Jugut në vitin 1949, Sher u zhvendos në Londër në […]

E trishtë! Aktori i njohur ndahet nga jeta në moshën 41 vjeçare

0
Heath Freeman, aktori i njohur ka vdekur në moshën 41-vjeçare. Menaxheri i tij e konfirmoi lajmin për EW. Shkaku i vdekjes nuk është bërë i ditur. ‘Ne jemi vërtet të shkatërruar nga humbja e të dashurit tonë Heath Freeman. Një person i shkëlqyer me një shpirt intensiv dhe shpirtëror, ai na lë me një gjurmë […]

Mbrojtja e Vjosës bën bashkë Edi Ramën dhe Leonardo Di Caprion

0
Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi zyrtar në Skoci është bërë bashkë me Di Caprion. Rama ka takuar aktorin e famshëm, Leonardo Di Caprion, i cili njihet për mbrojtjen e natyrës me fanatizëm. Rama ka publikuar në rrjetet e tij social Instagram një fotografi, ku shihet të bisedojë me DI Caprio. “Kur je komshi me […]

Nuk mposhti dot kancerin, ndahet nga jeta aktori i njohur

0
Aktori i skenave të mëdha Ravil Isyanov është ndarë nga jeta në moshën 59 -vjeçare. Vdekja e Isyanov u konfirmua për Variety nga agjenti i tij, Tanya Kleckner dhe shkak ëshë bërë sfida e vështirë me kancerin. ‘Ai ishte një zotëri i vërtetë dhe punoi deri në vdekjen e tij. Kam punuar me të për […]

Humbi betejën me kancerin, ndahet nga jeta aktori i njohur

0
Aktori i njohur Granville Adams pas një beteje me kancerin është ndarë nga jeta në moshën 58 vjeç. Lajmi u konfirmua të dielën nga miq të shumtë duke përfshirë ekzekutivin / producentin e shfaqjes Oz, Tom Fontana, dhe kostumet nga Kirk Acevedo dhe Harold Perrineau. Krijuesi i serialit dramatik Oz, Tom Fontana dhe Dean Winters […]