Home Tag "COVID-19"

E rëndë, COVID-19 i merr jetën artistit të njohur shqiptar

0
Piktori dhe restauruesi i njohur i veprave të artit Mustafa Arapi është ndarë nga jeta në moshën 71 vjeçari. Ai nuk ka mundur dot ta fitojë betejën me COVID-19 prej të cilit ishte prekur kohët e fundit. Lajmin e ka dhënë e bija e tij me anë të një statusi prekës në rrjetet sociale. “Sot […]

E rëndë, Covid-19 i merr jetën kantautorit të njohur shqiptar

0
Është ndarë nga jeta në moshën 57 vjeçare artisti i mirënjohur shqiptar Kujtim Prodani. Fatkeqësisht artisti ishte i infektuar me COVID-19 dhe për shkak të përkeqësimit të gjendjes së tij shëndetësore është shtruar në spital ku po trajtohej prej ditësh. Kantautori i njohur e dha vetë lajmin përmes një postimi në facebook në fund të […]

Rritet sërish numri i rasteve të reja me COVID, ulet numri i viktimave

0
581 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë duke shënuar sërish një rritje të rasteve ditore. Ministria e Shëndetësisë njofton se fatkeqësisht kanë ndërruar jetë 4 persona. Ndërkaq vatra më e nxehtë vijon të mbetet Tirana ku vijon të rregjistrohet numri më i lartë i rasteve ditore. […]

E trishtë, aktori shqiptar humb të atin nga Coronavirus

0
Aktori i njohur Gentian Zenelaj ka humbur të atin i cili ishte i prekur me COVID-19 dhe nuk mundi dot ta fitonte betejën me këtë virus. Lajmin e ka dhënë vetë ai përmes një statusi në llogarinë e tij në Facebook teksa shkruan: “Me hidhërim të thellë njoftoj ndarjen sot nga jeta të babait tim […]

E fundit/ Rriten rastet me COVID-19, 9 persona ndërrojnë jetë

0
553 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se fatkeqësisht kanë ndërruar jetë 9 persona midis moshës 51 deri në 81 vjeç. Ndërkohë vatra më e nxehtë e sëmundjes vijon të jetë Tirana ku gjatë 24 orëve të fundit janë rregjistruar 230 […]

E trishtë, COVID-19 i merr jetën artistit të njohur shqiptar

0
Kornisti i njohur Andrea Canaj ka ndërruar jetë në moshën 59 vjeçar i infektuar me COVID-19, një luftë të cilën fatkeqësisht nuk e fitoi dot. Lajmin e ka dhënë Teatri Kombëtar i Operas, Baletit dhe Ansamblit Popullor përmes një statusi në faqen zyrtare në Facebook. Artisti e nisi karrierën e tij artistike në vitin 1988 […]

I infektuar me COVID-19, portieri i kombëtares shtrohet në spital

0
Portieri i kombëtares shqiptare Ertrit Berisha është shtruar në spital i infektuar me COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur klubi i futbollit “S.P.A.L” ku luan portieri, përmes një statusi në faqen e tyre zyrtare. Në këtë njoftim thuhet se Berisha është shtruar në repartin e specializuar për COVID në  spitalin Cona  në Itali ku […]

E fundit, 10 persona ndërrojnë jetë, ministria komunikon rastet e reja

0
656 raste të reja me COVID-19 janë rregjistrura gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë në komunikimin e saj zyrtar ka njoftuar se fatkeqësisht kanë ndërruar jetë 10 persona të infektuar me COVID-19. Aktualisht në spitale po marrin trajtim 469 pacientë, 15 prej të cilëve janë në terapi intensive, ndërsa 4 […]