Home Tag "ezgjan alioski"

Foli shqip, futbollisti shqiptar nxirret nga lokali

0
Ezgjan Alioski, futbollist shqiptar që luan me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut, ka pësuar një incident aspak të këndshëm, vetëm për faktin se ka folur shqip. Në një intervistë për “Klan Maqedonia”, ai rrëfeu se është nxjerrë jashtë një restoranti në Prilep të Maqedonisë, së bashku me familjen. “Jam vërtet i irrituar me atë që […]

Ilda Bejleri i drejtohet anglisht, por futbollisti i Maqedonisë i kërkon t’i flasë shqip

0
Harrojini ato historitë ku shqiptarët adhurojnë të mos flasin gjuhën e tyre dhe flasin të një vendi tjetër. Rasti i fundit na bëri të kuptojmë që nuk është gjithmonë kështu. Pas ndeshjes së mbrëmshme Shqipëri – Maqedoni, Ilda Bejleri mori në intervistë futbollistin shqiptar, por që luante me Maqedoninë, Ezgjan Alioski. Pasi i është drejtuar […]