Home Tag "gabimet"

Këshilla për zgjedhjen e fotografive të duhura për profilin tuaj të takimeve në internet

0
Takimet online mund të jenë të vështira. Kur krijoni një profil për një aplikacion takimesh në internet, dëshironi të bëni hapin tuaj më të mirë përpara për t’i bërë përshtypje personit tjetër. Gjithmonë duhet të keni një bio që ju përshkruan. Ndërsa zgjidhni fotografitë për profilin tuaj të takimeve në internet, ka disa gjëra që […]

Nga mënyra e hedhjes tek ruajtja, gabimet që nuk duhet të bëni me parfumin

0
 Harroni të hidratoni lëkurën. Para se të aplikoni parfumin tuaj, mos harroni të hidratoni lëkurën tuaj në mënyrë që aroma të zgjasë më gjatë. Nëse përdorni një locion hidratues për t’iu përshtatur aromës tuaj kjo është ideale. Momenti i përsosur është menjëherë pas dushit, sepse poret janë më të zgjeruara dhe për këtë arsye do […]

Gabimet që i bëjnë të gjithë gjatë kujdesit të lëkurës

0
Shmangia e përdorimit të pastruesit të fytyrës. Shpesh ndodh që për shkak të ngarkesës përtojmë të pastrojmë fytyrën. Të përdorësh krem pudër çdo ditë. Pjesa më e madhe e vajzave hezitojnë të dalin nga shtëpia pa përdorur kremin mbulues. Përdorimi i tyre çdo ditëthjeshtë shkatërron lëkurën tuaj. Mos vënia e mjaftueshme e kremit kundër diellit. […]

Gabimet që duhet ti evitojnë të gjith personat me flokë kaqurrela

0
Shampot me përmbajtje kimike. Shampot me përmbajtje kimike janë jashtëzakonisht dehidratuese për të gjitha llojet e flokëve kaçurrelë, sepse i heqin flokët nga gjendja e tyre natyrale, duke i lënë të thatë dhe të brishtë. Përmbajtjet e silikonit që përdoren për largim lagështie. Flokët përbëhen nga 89 përqind proteina, 1 përqind minerale dhe 10 përqind […]