Home Tag "hajrie rondo"

Cila ishte dalja e fundit televizive e të madhes Hajrie Rondo?

0
Aktorja e madhe, Hajrie Rondo u nda nga jeta pak ditë më parë dhe la dhimbje te gjithë publiku i saj. Ajo vuajti shumë vite nga një sëmundje e pashërueshme me të cilën i fitoi disa beteja, por humbi luftën finale. Një prej fitoreve të saj mbi sëmundjen ishte ngjitja e fundit në skenë me […]

Ndahet nga jeta ikona e kinematografisë, Hajrie Rondo

0
Bota kinematografike shqiptare është në zi. Pas një vuajtjeje të gjatë me sëmundjen, disa betejave të fituara, ajo e humbi luftën. Bashkë me humbjen e saj humbën shumë të qeshura e lot që vetëm ajo dinte t`i dhuronte përmes lojës së saj të papërsëritshme. Artistja Hajrie Rondo dha frymën e fundit në shtëpinë e saj […]

Aktorja e mirënjohur, sërish në spital për operacion

0
Një nga ikonat e kinematografisë shqiptare është Hajrie Rondo. Numëron role në filma dhe teatër, si në komedi ashtu edhe në drama. Sëmundja e mbërtheu disa vite më parë dhe pasi luftoi me të dhe ia doli, duket se është rikthyer sërish. Thuhet se ka qenë vajza e aktores ajo që ka lajmëruar për gjendjen […]