Home Tag "lajme"

Çfarë fshihet pas kaosit të pezullimeve në Instagram, përdoruesit ngrejnë akuza

0
Në rrjetin social Instagram mijëra përdorues u përballën me një pezullim të llogarive të tyre. Instagram sqaroi të hënën se kishte rregulluar një gabim softuerësh që i pengonte përdoruesit të hynin në platformë për rreth tetë orë. “Ne e kemi zgjidhur këtë defekt tani që njerëzit në pjesë të ndryshme të botës kishin probleme me […]

Seksi ‘ilaç’ për ta! Shtatë yjet e sportit rrëfejnë benefitet para ndeshjes

0
Shumë prej sportistëve kanë konstatuar se një seancë e lodhshme seksi me partnerët e tyre është e pamundur në prag të një ndeshjeje të madhe, gare. Megjithatë, këta shtatë sportistë botëror besojnë të kundërtën. Madje ata pranojnë se akti seksual përpara ndeshjeve përmirësojnë performancën e tyre. Trajneri i Man City, Pep Guardiola, dikur u përfol […]

“Ku*vë”, ndizen keq gjakrat në Përputhen

0
Përputhen ka filluar sezonin e tij të katërt dhe shumë shpejt janë ndezur gjakërat. Një debat i nxehtë nisi në studeio teksa Remili hodhi një deklaratë ofenduese mbi Edën. Prej një puntate më parë konkurrenti kishte hatërmbjetje me Edën për shkak të afrimit të saj me një tjetër konkurrent të emisionit të dashurisë, Mateo. “Unë […]

Aktorja e njohur shokon me deklaratën e saj, desh humbi jetën gjatë seksit me partnerin

0
Kur asaj u kthye vetëdija, ajo ishte në dhomën e urgjencës. Marrëdhëniet seksuale edhe pse dhurojnë kënaqësi, ndonjëherë mund të kthehet edhe në ngjarje traumatike. Kështu ka ndodhur për aktoren amerikane Kelly Ripa. Prezantuesja e “Live With Kelly and Ryan”, shkroi në librin e ardhshëm “Live Wire” se ajo dikur humbi ndjenjat gjatë seksit për […]

Shqipëria në “Oscars”, zbulohet kandidatura e këtij viti

0
Gentian Koçi është prezantuar si përfaqësuesi i Shqipërisë në çmimet “Oscar”. Këtë lajm e ka bërë të ditur Qendra Kombëtare e Kinematografisë, përmes një postimi në llogarinë e saj në Facebook. “Qendra Kombëtare e Kinematografisë njofton se kandidatura zyrtare e Shqipërisë për kategorinë “Filmi më i Mirë i Huaj”, në edicionin e 95-të të Academy […]

Videoja bëhet virale, Rita Ora i jep përgjigjen epike fansit që i propozoi për martesë

0
Ditë më parë, ylli botëror, Rita Ora ka dhuruar një performancë madhështore duke elektrizuar skenën në kryeqytet. Përveç gjithë dashurisë dhe dashamirësisë së publikut, Ritës i është propozuar madje edhe për martesë. Një video po qarkullon në rrjet ku shihet artistja teksa largohet nga skena, një fans i saj i propozon. “Rita a do martohesh […]

Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu, parashikimi i motit për sot

0
Në ditën e sotme alternime kthjellimesh dhe vranësirash do të karakterizojnë motin në territorin shqiptar, ku më të dukshme do të jenë në zonat veriore duke gjeneruar madje dhe rrebeshe shiu. Zona e veriperëndimit parashikohet me mot kryesisht të vranët dhe reshje shiu me intensitet mesatar deri dhe të lartë në formën e rrebesheve dhe […]

6 Arsyet pse femrat janë më shumë të eksituara për seks sesa meshkujt

0
Ndërsa femrat e paraqesin veten si engjëj të rezervuar, e vërteta është se ato janë mashtruese të vogla seksuale. Madje ato janë shumë herë me ‘dirty’ dhe ‘horny’ më shumë se shumica e meshkujve. Është fakti që femrat janë shumë më të pista, më të egra dhe më seksuale sesa mund të besoni ndonjëherë. Fantazitë […]