Home Tag "#lajmemoti"

Parashikimi i motit, 28 maj 2023

0
Sipas MeteoAlb, deri në orët e mesditës i gjithë vendi ynë do të jetë nën dominimin e kthjellimeve dhe kalimeve të lehta të vranësirave të cilat më të dukshme do të jenë në zonat verilindore. Ndërsa pasditja do të sjellë mbizotërim të vranësirave, të cilat do të gjenerojnë reshje të pakta shiu në vendin tonë. […]

Parashikimi i motit, 24 maj 2023

0
Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës do të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të lehta e kalimtare por mesdita do të shtojë vranësirat si fillim në zonat veriore e gradualisht në të gjithe vendin duke rrezikuar shira të dobët dhe lokalë. Më të dukshme në zonat malore përgjatë shtrirjes lindore. Parashikohet që […]

Parashikimi i motit, 23 maj 2023

0
Sipas MeteoAlb, vijon depërtimi i masave ajrore të paqëndrueshme në vendin tonë duke diktuar mot me vranësira dhe shira ku më të dukshme do të jenë në zonat veri-veriperëndimore të Shqipërisë. Orët e para të ditës do te sjellin herë pas here intervale me kthjellime përgjatë shtrirjes perëndimore duke lenë me vranësira dhe shira të […]

Parashikimi i motit, 18 maj 2023

0
Sipas MeteoAlb vijon depërtimi i masave ajrore me origjinë oqeanike duke diktuar mot me vranësira dhe lagështirë të lartë në ajër. Herë pas here vranësirat do të gjenerojnë shira të dobët dhe lokalë, kryesisht në zonat malore përgjatë kufirit lindor. Ndërsa e gjithë pjesa tjetër e Shqipërisë do të jetë nën ndikimin e motit të […]

Parashikimi i motit, 17 maj 2023

0
Sipas MeteoAlb, prej disa ditësh vendi ynë ndodhet nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, ku vranësirat dhe lagështira në ajër do të jenë prezente, priten shira të dobët dhe lokalë. Mesdita do të sjellë intervale me kthjellime përgjatë ultësirës perëndimore duke lënë me shira të dobët dhe të izoluar zonat malore përgjatë kufirit lindor. […]

Parashikimi i motit, 11 moti 2023

0
Sipas MeteoAlb, që në orët e para të mëngjesit vendi ynë do të jetë nën mbizotërimin e motit të vranët i cili do të gjenerojnë rreshje shiu, ku herë pas here do të jenë rrebeshe afatshkurtra. Deri në orët e pasdites Shqipëria mbetet me vranësira dhe rrebeshe shiu, më të fokusuara në Veriperëndim dhe Jugperëndim […]

Parashikimi i motit, 27 prill 2023

0
Sipas MeteoAlb, masat ajrore të qëndrueshme do të përfshijnë vendin tonë përgjatë gjithë 24-orëshit, duke sjellë alternime kthjellimesh dhe kalime vranësirash. Parashikohet që kthjellimet të jenë më të dukshme gjatë paradites në ultësirën perëndimore. Ndërsa pasditja sjell kalime të pakta vranësirash të cilat më të fokusuara do të jenë në zonat malore, por nuk do […]

Parashikimi i motit, 25 prill 2023

0
Sipas MeteoAlb, vijojnë masat ajrore të paqëndrueshme të mbeten prezente në Ballkanin Veriperëndimor duke diktuar kushtet e motit edhe në territorin shqiptar. Parashikohet që të mbetemi nën ndikimin e vranësirave të shpeshta të cilat herë pas here do të gjenerojnë reshje shiu në veri dhe pjesërisht në zonat qëndrore e lindore të vendit tonë. Ndërsa […]

Parashikimi i motit, 23 prill 2023

0
Sipas MeteoAlb, vendi ynë do të jetë nën dominimin e vlerave të larta barike të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Pritet që deri në orët e pasdites pjesa më e madhe e Shqipërisë të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave do të ketë në […]

Parashikimi i motit, 20 prill 2023

0
Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës në vendin tonë do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, ku më të dukshme kthjellimet pritet të jenë në Ultësirën Perëndimore. Ndërsa vranësirat më të fokusuara do të jenë në zonat malore. Por mesdita dhe pasditja do të sjellin zhvillim të vranësirave duke sjellë reshje afatshkurtra shiu. […]