Home Tag "#lajmeshowbizi"

Hajdutët futen në shtëpinë e Keanu Reeves

0
Hajdutët kanë hyrë në shtëpinë e aktorit Keanu Reeves. Ylli i “John Wick”, nuk ishte në shtëpi në kohën kur hajdutët hynë në shtëpinë e tij dhe vodhën një armë zjarri. Ata mundën të largoheshin nga vendi i ngjarjes para se të mbërrinte policia. Nga kamerat e sigurisë ata kanë mundur të shohin hajdutët e maskuar […]

Albumi i ri, Nicki Minaj ‘diss’ Megan Thee Stallion dhe Iggy Azalea

0
Reperja e njohur amerikane Nicki Minaj ka vënë në shënjestër këngëtarët e saj rivalë, Megan Thee Stallion dhe Iggy Azalea në albumin e saj të ri “Pink Friday 2”. 10 herë e nominuara për Grammy publikoi albumin e pestë të shumëpritur në studio në ditëlindjen e saj të 41-të të premten dhe disa prej teksteve […]

Daddy Yankee heq dorë nga muzika, do i dedikohet fesë së krishterë

0
Ylli i njohur i muzikës latine dhe botërore Daddy Yankee ka lajmëruar se do tërhiqet nga muzika për shkak se do i përkushtohet fesë së krishterë. “Të jetosh një jetë të suksesshme nuk është njësoj si të jetosh një jetë me qëllim”, tha reper para publikut. “Për një kohë të gjatë u përpoqa të mbushja […]

Pas sherrit, ‘Vëllai i Madh’ merr vendimin për Ganiun dhe Shqipen

0
Gani Gërmia dhe Shqipe Hysenaj janë përfshirë në një debat të ashpër i cili ka degraduar në dhunë fizike. Incidenti ndodhi në pak orë më parë, ku Shqipja ofendoi  Ganiun. Nga pamjet që u transmetuan live, humoristi akuzoi Shqipen se e kishte gjuajtur me kënaçe dhe i tha se konsiderohet sulm fizik. Ata u sqaruan […]

Shpenzimet marramendëse të Jamie Foxx për dekorimet e shtëpisë

0
Jamie Foxx ka pasur një vit shumë të vështirë në aspektin personal për shkak të problemeve shëndetësore, por kjo nuk e ka penguar atë të përgatitet për festat e fundvitit. Aktori ka ndriçuar rezidencën e tij në Los Anxhelos me qindra dita të cilat mund të shihen edhe nga një distancë e largët. Shtëpia e […]

Shpenzimet marramendëse të Jamie Foxx për dekorimet e shtëpisë

0
Jamie Foxx ka pasur një vit shumë të vështirë në aspektin personal për shkak të problemeve shëndetësore, por kjo nuk e ka penguar atë të përgatitet për festat e fundvitit. Aktori ka ndriçuar rezidencën e tij në Los Anxhelos me qindra dita të cilat mund të shihen edhe nga një distancë e largët. Shtëpia e […]

Konkurrenti i “Përputhen” i shokon të gjithë: Jam baba i dy djemve!

0
Albina zhvilloi takimin e radhës jashtë studios së “Për’puthen” me Endin, një nga konkurrentët e rinj, që i është bashkuar programit të dashurisë. Albina dhe Endi, i njohur ndryshe si Buçi, vendosën të pushonin në një pishinë dimërore. Ata shijuan qëndrimin pranë njëri-tjetrin me rroba banjo. Buçi: Kështu të pafsha gjithmonë Albina: Si? Buçi: Duke […]

Taylor Swift u shpall ‘Personi i vitit’, Elon Musk i jep një këshillë

0
Këngëtarja e njohur, Taylor Swift është shpallur ‘Personi i Vitit’ nga revista Time, një zgjedhje e duartrokitur nga miliona fansa të saj pas triumfit të turneut ‘Eras’. Por Elon Musk, pasi e uroi, e paralajmëroi atë si ish-mbajtës të të njëjtit titull, të cilin e fitoi në vitin 2021. “Urime. Njëfarë rreziku i rënies së popullaritetit pas këtij çmimi. Po flas […]

“Më është shpifur”, për cilin banor ka kaq shumë mllef Linda?

0
Banorët që janë në nominim në shtëpinë e “BBVK” për këtë javë janë: Alba, Azemi, Besi, Blerando, Ylli, Blero dhe Kader. Linda dhe Shqipja kanë nisur aludimet e para se kush nga banorët do të largohet nga gara. Në bisedën e tyre dëgjohet Shqipja që i thotë Lindës se gjërat që bën Blerando i bën […]