Home Tag "#lajmetereja"

Njihuni me tre përditësimet e reja të WhatsApp

0
Mark Zuckerberg, CEO i Meta, ka njoftuar së fundmi tre lajme të rëndësishme për WhatsApp që do të forcojnë privatësinë e përdoruesve. Ju mund të largoheni nga grupet pa njoftuar pjesëmarrësit, vetëm administratorët do ta dinë, do të vendosin se kush mund të shikojë kur jeni në linjë dhe do të parandaloni pamjet e ekranit […]

E krahasuan me lopën, Ronela Hajati ‘lë pa fjalë’ me reagimin e saj

0
Ronela Hajati është një nga artistet më të komentuara në mediat rozë. Këngëtarja njihet për potencialin dhe energjinë e saj në skenë dhe jo vetëm. Ronela Hajati gjithmon është komentuar në rrjet për shkak të peshës së saj për të cilën këngëtarja gjithmon nuk heziton ta fsheh. Madje herë pas here ajo bënë disa reagime […]

Tërmeti i fuqishëm ‘shkund’ Italinë, ja ku ishte epiqendra

0
Një tërmet ka goditur sot Italinë veriperëndimore, por nuk raportohet për viktima apo dëme. Sipas agjencisë italiane të lajmeve Aki citoi Institutin Kombëtar Italian të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë teksa raportonte se “një tërmet goditi qytetin e Xhenovës, në veriperëndim të vendit, me magnitudë 4.4 ballë të shkallës Rihter”. Sipas autoriteteve lokale në Xhenova, banorët në […]

Boll më, Einxhel Shkira ka dy fjalë për kritikat negative

0
Einxhel Shkira është një nga personazhet më të komentuara dhe të përfolura në rrjet. Moderatorja e njohur është në pritje të ëmbël dhe shumë shpejt do të bëhet nënë e një djali. Ajo gjatë kësaj kohe ka rrëmbyer mjaft vëmendjen e publikut. Përveç këshillave dhe komplimenteve drejt moderatores kanë vërshuar gjithashtu edhe një lum komentesh […]

Facebook, Instagram dhe WhatsApp së shpejti me pagesë

0
WhatsApp, Instagram dhe Facebook së shpejti mund të kenë më shumë funksione me pagesë, sipas një raporti nga The Verge. Që kur Apple prezantoi funksionin e Transparencës së Ndjekjes së Aplikacioneve për pajisjet iOS dhe përditësoi politikën e saj të privatësisë, të ardhurat e Meta-s nga Facebook, WhatsApp dhe Instagram janë ulur ndjeshëm, nga një […]

Nuk fshihen më, Evi Reçi dhe Kledi Hysa shfaqen bashkë në publik

0
Evi Reçi dhe Kledi Hysa janë përfolur prej kohësh për një romancë mes tyre. Asnjë nuk e ka konfirmuar lidhjen e dashurisë edhe pse zhurma në rrjet rikthehet herë pas here. Dyshja është shfaqur bashkë së fundmi në Tiranë gjatë protestës së organzuar për ngjarjen e rëndë n Kosovë. Pjesë e marshimit ishte dhe Evi […]

Disa ushqime që ju ndihmojnë të rregulloni pagjumësinë

0
Ajo që hamë mund të ndikojë në gjumin tonë. Disa ushqime nxisin përgjumjen, ndërsa të tjerat shkaktojnë pagjumësi. Ushqimet mund të mos veprojnë aq shpejt sa ilaçet, por zakoni i të ngrënit të ushqimeve të gabuara mund të jetë ende shkaku kryesor i pagjumësisë kronike. Ushqimet që na ndihmojnë të flemë natën mund të stimulojnë […]