Home Tag "Lamine Yamal"

Një tjetër fitore dhe rekord të ri për Spanjën

0
Spanja sërisht është mbreti i futbollit europian për herë të katërt dhe gjithashtu thyen rekord në çdo libër të historisë së futbollit Europian. Duke përfunduar një turne që ekipi e dominoi nga fillimi deri në fund, Spanja mundi Anglinë 2-1 në finalen e Kampionatit Evropian të dielën, ku Mikel Oyarzabal u bë hero në minutën e […]

Lamine Yamal nuk mund të luaj pas orës 11, ja kush është arsyeja

0
Lojëtarit më të ri në Euro 2024, Lamine Yamal i është ndaluar të jetë pjesë e fushës gjatë kohës shtesë në finalen e nesërme, sipas The Sun.  Sipas ligjeve gjermane të punës për fëmijë personat nën moshën 18 vjeç nuk mund të punojnë pas orës 23:00 të dielën, kështu që nëse loja nuk përfundon në kohën […]

Fati i ribashkoi pas 16 vitesh Messin dhe Yamal

0
Ndonëse vetëm 16-vjeç, fenomeni më i ri i futbollit Lamine Yamal është kthyer në kryefjalën e Kampionatit Europian. Si një ndër golashënuesit me moshën më të re Yamal ka treguar dhe një herë talentin që ai ka.  Nëpërmjet një fotografie të shkrepur 16 vite më përpara babi i Yamal e riposton dhe një herë atë në […]