Home Tag "motit"

Parashikimi i motit, 12 tetor 2023

0
Sot territori shqiptar do të mbetet nën ndikimin e presionit të lartë atmosferik duke bërë që moti i kthjellët të jetë dominant në pjesën më të madhe të vendit, përjashtuar zonat malore të cilat do të kenë kalime vranësirash të lehta. Parashikohet që orët e pasdites të shtojnë vranësirat në pjesën më të madhe të […]

Parashikimi i motit, 26 maj 2023

0
Sot vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe duke filluar nga orët e mesditës deri ato të pasdites zhvillim të vranësirave. Në mesditë vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu në formën e shtrëngatave afatshkurtëra shoqëruar me shkarkesa elektrike. Era do të fryjë me drejtim […]

Parashikimi i motit, 16 mars 2023

0
Moti gjatë ditës së sotme parashikohet me vranësira dhe reshje shiu deri në orët e mengjesit. Më pas ndërprerje të reshjeve dhe vranësirat do tja lënë vendin kthjellimeve. Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 2- 8m/sek, ndërsa në bregdet dhe lugina era fiton shpejtësi dhe behet intensive deri […]