Home Tag "Ndahet"

Tragjike! Ndahet nga jeta në moshën 37 vjeçare aktori i njohur

0
Gaspard Ulliel, aktori francez dhe ylli i “Moon Knight”, u nda nga jeta në moshën 37-vjeçare.  Shkak i vdekjes së parakohshme u bë një aksidenti në ski në Alpet Franceze. Aktori fitues i çmimit Cesar ishte duke bërë ski në rajonin e Savoie kur u përplas me një tjetër skiator dhe pësoi një traumë të […]

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta ikona e modës

0
Ikona e modës dhe ish-drejtori kreativ i Vogue, André Leon Talley është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare Shkrimtari i famshëm dhe ish-drejtori krijues i Vogue kishte qenë në spital duke luftuar me një sëmundje të rëndë. Talley fillimisht iu bashkua Vogue në 1983 si drejtori lajmeve të modës të revistës. Ai shpejt u ngrit […]

Bota e modës në zi! Ndahet nga jeta sipërmarrësi i njohur

0
Ndahet nga jeta në moshën 91-vjeçare pionieri italian i modës Nino Cerruti. Dizajneri dhe sipërmarrësi italian i modës Nino Cerruti vdiq të shtunën në moshën 91-vjeçare. Ai vdiq në spitalin në Vercelli, Itali, ku u shtrua në spital për një operacion në kofshë. ‘Për familjen, miqtë, bashkëpunëtorët dhe punonjësit e Lanificio Cerruti dhe gjithë botën […]

E papritur! Ndahet nga jeta gazetari dhe poeti i njohur shqiptar

0
Gazetari dhe poeti i njohur shqiptar Demir Gjergji është ndarë nga jeta. Arti në Devoll dhe gjithë Shqipërinë ka humbur një penë të vyer. Lajmin e trishtë e kanë dhënë familjarët e tij. Gjergji realizonte prej kohësh një emision radiofonik të poezisë në Radio Tirana të titulluar ‘Fjala si fillim, Fjala si flijim’ duke investuar […]

Muzika në zi! Ndahet nga jeta këngëtarja e grupit të njohur

0
Këngëtarja e grupit të njohur të Popit ‘The Ronettes’, Ronnie Spector i The Ronettes është ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare Këngëtaria Ronnie Spector themeloi grupin e vajzave The Ronettes në vitin 1961. “Engjëlli ynë i dashur tokësor, Ronnie, u largua paqësisht nga kjo botë sot”, shkruan familja e saj. Spector ka lindur në Spanjë. […]

E papritur! Artisti i njohur gjendet i vdekur në dhomën e hotelit

0
Artisti Bob Saget është ndarë nga jeta moshën 65 vjeçare. Artisti u gjend i vdekur në domën e hotelit. Dyshohet se ai ishte përdorues i lëndve narkotike, por rrethanat e vdekjes së tij janë ende të paqarta. Instancat përkatëse po merren me rastin në fjalë deri sa të zbulojnë shkaqet e vërteta të ndarjes së […]

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta aktori i njohur

0
Aktori Dwayne Hickman, ylli i “The Many Loves of Dobie Gillis”, u nda nga jeta në moshën 87-vjeçare Një zëdhënës i familjes së Hickman konfirmoi për The New York Times se ai vdiq të dielën në Los Anxhelos nga komplikimet që lidhen me sëmundje të rëndë. Përtej krediteve të tij televizive, Hickman punoi gjithashtu si […]