Home Tag "Ndahet"

Zbulohet arsyeja e vdekjes së aktores amerikane Joan Benedic

0
Aktorja e njohur amerikane ka ndërruar jetë në moshën 96-vjeçare. Lajmin e raportuan familjarët e saj në Shtetet e Bashkuara. Pas shtrimit në spitalin “General Hospital” raportohet se shkaku i vdekjes ishte nga nje goditje në tru. Aktorja Joan Benedic lindi më 21 Korrik 1927 në Brooklyn. Në moshën 7-vjeçare ajo mori pjesë në një program […]

E pickoi bleta, ndahet nga jeta futbollisti Stefano Guerra

0
Stefano Guerra, një ish-futbollist i lindur në vitin 1962, vdiq pas një pickimi nga një bletë, ndaj insektit ishte alergjik. Ai ishte shtruar në spital prej disa ditësh në gjendje kritike në spitalin Santa Maria Nuova në Reggio Emilia. Pas pickimit të insektit, 62-vjeçari ka kaluar në shok anafilaktik, i cili më pas i ka […]

Aktori i Piratëve të Karaibeve ndahet nga jeta

0
Aktori i Pirates of the Caribbean Tamayo Perry ka vdekur pasi u sulmua nga një peshkaqen teksa bënte sërf në Hawaii. 49-vjeçari vdiq të dielën pasdite, konfirmuan shërbimet e urgjencës në Honolulu në një konferencë për shtyp. Shërbimet e urgjencës u thirrën në plazhin Malaekahana rreth orës 13:00 me orën lokale. Perry portretizoi një nga […]

Lajm i hidhur për artin, ylli francez Aimée ndahet nga jeta

0
Anouk, ylli francez i klasikëve evropianë të Valës së Re, duke përfshirë La Dolce Vita, Një burrë dhe një grua dhe Lola, ka vdekur në moshën 92-vjeçare. Lajmin e bëri të ditur vajza e saj Manuela Papatakis në rrjetet sociale të martën. Papatakis tha: “Kemi trishtimin e pamasë për të njoftuar largimin e nënës sime […]

YouTuber-i i njohur ndahet nga jeta si pasojë e një aksidenti

0
YouTuber, krijuesi i komiktorianit Ben Potter u nda nga jeta. YouTuber popullor dhe banor i Windsor Ben Potter, i cili solli në jetë librat komik si drama audio në kanalin e tij Comicstorian, u vra në një aksident me një automjet pranë Fort Collins. Potter, 40 vjeç, po ngiste në drejtim të jugut në I-25 […]

Ndahet nga jeta aktori i njohur Philippe Leroy

0
Aktori, i cili ishte i sëmurë prej disa kohësh, ka ndërruar jetë në Romë në moshën 93-vjeçare. Philippe Leroy një legjendë, një personazh i vërtetë përtej kinemasë, pavarësisht afro 200 paraqitjeve të tij në filma dhe drama televizive nga “The Hole” (1960) e Jacques Becker deri në sukseset e tij të fundit si Peshkopi në Terence Hill. […]

Artisti Mark Damon ndahet nga jeta

0
Aktori i merituar për revolucionarizimin e shpërndarjes ndërkombëtare të filmit ndërroi jetë në shtëpi për shkaqe natyrore Aktori, producenti dhe legjenda e Hollivudit Mark Damon ndërroi jetë në moshën 91-vjeçare. Vajza e Damon, Alexis Damon Ribaut tha për The Hollywood Reporter se ai vdiq nga shkaqe natyrale në Los Angeles, Kaliforni. Tani, fansat dhe kolegët […]

Dickey Betts, bashkëthemelues i grupit Allman Brothers ndahet nga jeta

0
Dickey Betts, një kitarist dhe bashkëthemelues i grupit Allman Brothers, ka vdekur, sipas një deklarate familjare të ndarë me CNN . Menaxheri i Betts, David Spero i tha Rolling Stone se kitaristi kishte kancer dhe sëmundje kronike obstruktive pulmonare. Një vendas i West Palm Beach, Florida, ndikimet e hershme muzikore të Betts përfshinin bluegrass, muzikë […]