Home Tag "nga jeta"

Humbje e madhe për artin, Peter Simonischek ndahet nga jeta

0
Ylli i Toni Erdmann, Peter Simonischek, ka vdekur në moshën 76-vjeçare. Aktori austriak Peter Simonischek, i cili luajti një patriark të çuditshëm në filmin e nominuar për Oscar Toni Erdmann, ka vdekur në Vjenë në moshën 76-vjeçare. I lindur në Graz në vitin 1946, Simonischek mori një vlerësim të madh në botën gjermanishtfolëse për performancat […]

Aktorja e ‘Sanford and Son’ ndahet nga jeta

0
Marlene Clark, aktorja e “Sanford and Son”, është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare. Marlene Clark, e cila gjithashtu u shfaq në filma duke përfshirë “Slaughter”, “Ganja & Hess” dhe “Switchblade Sisters” vdiq në në Los Angeles. Para rolit të saj në Sanford dhe Son, Clark bëri debutimin e saj në film në vitin 1968 […]

Ndahet nga jeta aktorja dhe këngëtarja e njohur Sanda Langerholz

0
Ka ndërruar jetë aktorja dhe këngëtarja e njohur Sanda Langerholz, ka ndërruar jetë aktorja dhe këngëtarja e njohur Sanda Langerholz. Artistja kroate e njohur më së shumti për rolin e saj në muzikalin “Jalta, Jaltë”, ka vdekur në moshën 91-vjeçare. Ajo ka lindur në vitin 1932 në Zagreb dhe ka luajtur edhe në filmat “Nën […]

Komediani George Logan ndahet nga jeta në moshën 78 vjeçare

0
Komediani George Logan, i cili u ngrit në yll si drag artisti Dr Evadne Hinge në hitin e BBC-së, Hinge and Bracket, vdiq në moshën 78-vjeçare. Performuesi i lindur në South Lanarkshire u bë i famshëm në vitet 1970 dhe 1980.d Performuesi i kabaresë arriti famë duke luajtur Dr Evadne Hinge në një seri shfaqjesh […]

Humbi betejën me kancerin, ndahet nga jeta aktorja e njohur

0
Eileen Saki, aktorja e fundit që luajti Rosie në “MASH” është ndarë nga jeta në moshën 79-vjeçare. Ajo prej vitesh po vuante nga kanceri. ‘Saki  shpesh njihej nga fytyra apo edhe vetëm zëri nga njerëz që e dinin se e njihnin “nga diku” – dhe i pëlqente të fliste me aktorë të rinj për udhëtimin,’ […]

Aktori i ‘Royle Family dhe Emmerdale’ ndahet nga jeta

0
Ndahet nga jeta në moshën 82-vjeçare, aktori i Royle Family dhe Emmerdale, Peter Martin. Martin, i lindur në Gainsborough, ishte gjithashtu i njohur për rolet e tij në Emmerdale dhe serinë origjinale të BBC-së të All Creatures Great and Small. Martin luajti si fqinji Joe Carroll në The Royle Family dhe si Len Reynolds në […]

Ndahet nga jeta moderatori i spikatur Jerry Springer

0
Moderatori i spikatur Jerry Springer u nda nga jeta në moshën 79-vjeçare. Springer vdiq në shtëpinë e tij në periferi të Çikagos pas një sëmundjeje të shkurtër. “The Jerry Springer Show” filloi shfaqjen e tij shumë dekadash në 1991 dhe, në 1998 në kulmin e popullaritetit të tij, mundi “The Oprah Winfrey Show” në vlerësime, […]

Reperi i njohur vritet në moshën 22 vjeçare

0
Reperi amerikan MoneySign Suede u vra në burg në moshën 22-vjeçare. MoneySign Suede, një yll meksiko-amerikan me rritje të shpejtë, i cili grumbulloi dhjetëra miliona transmetime për muzikën e tij nxitëse rap, është vrarë në moshën 22-vjeçare pas një sulmi në një burg në Kaliforni. Valdez lindi nga prindër emigrantë meksikanë dhe u rrit në […]