Home Tag "nga jeta"

Tragjike! Ndahet nga jeta në moshën 37 vjeçare aktori i njohur

0
Gaspard Ulliel, aktori francez dhe ylli i “Moon Knight”, u nda nga jeta në moshën 37-vjeçare.  Shkak i vdekjes së parakohshme u bë një aksidenti në ski në Alpet Franceze. Aktori fitues i çmimit Cesar ishte duke bërë ski në rajonin e Savoie kur u përplas me një tjetër skiator dhe pësoi një traumë të […]

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta ikona e modës

0
Ikona e modës dhe ish-drejtori kreativ i Vogue, André Leon Talley është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare Shkrimtari i famshëm dhe ish-drejtori krijues i Vogue kishte qenë në spital duke luftuar me një sëmundje të rëndë. Talley fillimisht iu bashkua Vogue në 1983 si drejtori lajmeve të modës të revistës. Ai shpejt u ngrit […]

E papritur! Ndahet nga jeta gazetari dhe poeti i njohur shqiptar

0
Gazetari dhe poeti i njohur shqiptar Demir Gjergji është ndarë nga jeta. Arti në Devoll dhe gjithë Shqipërinë ka humbur një penë të vyer. Lajmin e trishtë e kanë dhënë familjarët e tij. Gjergji realizonte prej kohësh një emision radiofonik të poezisë në Radio Tirana të titulluar ‘Fjala si fillim, Fjala si flijim’ duke investuar […]

E papritur! Artisti i njohur gjendet i vdekur në dhomën e hotelit

0
Artisti Bob Saget është ndarë nga jeta moshën 65 vjeçare. Artisti u gjend i vdekur në domën e hotelit. Dyshohet se ai ishte përdorues i lëndve narkotike, por rrethanat e vdekjes së tij janë ende të paqarta. Instancat përkatëse po merren me rastin në fjalë deri sa të zbulojnë shkaqet e vërteta të ndarjes së […]

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta aktori i njohur

0
Aktori Dwayne Hickman, ylli i “The Many Loves of Dobie Gillis”, u nda nga jeta në moshën 87-vjeçare Një zëdhënës i familjes së Hickman konfirmoi për The New York Times se ai vdiq të dielën në Los Anxhelos nga komplikimet që lidhen me sëmundje të rëndë. Përtej krediteve të tij televizive, Hickman punoi gjithashtu si […]

Humbje e madhe për artin, ndahet nga jeta piktori i njohur

0
Ikona e artit Wayne Thiebaud ndahet nga jeta në moshën 101-vjeçare. Një ikonë amerikane, Wayne e udhëhoqi jetën e tij me pasion dhe vendosmëri, i frymëzuar nga dashuria e tij për mësimdhënien, tenisin dhe mbi të gjitha për të bërë art,” shkruante Acquavella Galleries në postim. Edhe në moshën 101-vjeçare, ai ende kalonte shumicën e […]

Kinematografia në zi! Ndahet papritur nga jeta regjizori i njohur

0
Jean-Marc Vallée, regjisori kanadez i vlerësuar me çmime i projekteve të mirënjohura si Dallas Buyers Club, Big Little Lies dhe Sharp Objects, është ndarë nga jeta në moshën 58 vjeçare. Regjisori i nominuar për Oscar ndërroi jetë papritmas. Partneri prodhues i Vallée, Nathan Ross, tha në një deklaratë: Ai ishte një artist i vërtetë dhe […]

Nuk i mbijetoi sëmundjes së rëndë, ndahet nga jeta këngëtari i njohur

0
Këngëtari i Divo Carlos Marín është ndarë nga jeta në moshën 53-vjeçare pas shtrimit në spital. Sipas burimeve të afërta artisti vuante nga një sëmmundje e rëndë. “Për 17 vjet ne të katër kemi qenë në këtë udhëtim të jashtëzakonshëm të Il Divo së bashku,” shkruan shokët e grupit të Carlos Marín, David Miller, Sébastien […]

E trishtë! Futbollisti shqiptar ndahet nga jeta në moshën 34 vjeçare

0
Sporti shqiptar është prekur nga një lajm i trishtë. Futbollisti Spartak Elmazi është ndarë nga jeta. Vetë ekipi i Tomorit, ka shprehur ngushëllimet për të ndjerit nëpërmjet një postimi në “Facebook”. ‘Një lajm i zi vjen nga Pogradeci. Ndahet nga jeta,futbollisti Spartak Elmazi në moshën 34 vjeçare. Sipas burimeve pranë tyre lojtari vuante nga një […]