Home Tag "parashikimi"

Parashikmi i motit, 20 shtator 2023

0
Territori shqiptar gjatë paradites paraqitet me intervale të gjata kthjellimesh në ultësirën perëndimore dhe kalime vranësirash në zonat malore, ku më të dukshme vranësirat do të jenë në veri të vendit. Por pas mesdite parashikohet që vranësirat të shfaqen në të gjithë territorin, të cilat pritet që më të theksuara të jenë gjatë mbrëmjes dhe […]

Parashikimi i motit, 19 shtator 2023

0
Shqipëria do të mbetet nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike duke bërë që moti i kthjellët të jetë dominant gjatë orëve të paradites por pjesa e dytë e ditës do të sjellë vranësira nëpër të gjithë territorin ku në zonat veriore dhe verilindore do të gjenerojnë rrebeshe të izoluara shiu. Gjatë natës pritet që […]

Parashikimi i motit, 11 shtator 2023

0
Sipas MeteoAlb, territori Shqiptar në pjesën e parë të ditës do të jetë me intervale me kthjellime në Ultësirën Perëndimore dhe kalimtare vranësirash në zonat malore, ku më të vranësitë do të vrasin në veri të vendit. Por pas mesit të parashikohet që nuk ka të bëjë me gjithë territorin, të cilat janë më të […]

Parashikimi i motit, 24 gusht 2023

0
Sot do të ketë freskim të menjëhershëm të motit. Megjithatë, kthjellimet do të jenë dominante deri pasdite kur priten vranësira nëpër të gjithë territorin e vendit, më të dukshme në zonat veri-verilindore dhe pjesërisht në qendër duke rrezikuar rrebeshe të izoluara shiu. Parashikohet që edhe gjatë natës moti të jetë i qëndrueshëm, ku kthjellimet do […]

Parashikimi i motit, 22 gusht 2023

0
Shqipëria do të mbetet nën ndikimin e masave ajrore afrikane duke bërë që moti i kthjellët dhe i nxehtë të jetë dominant gjatë orëve të paradites, por pjesa e dyte e ditës do të sjellë vranësira të lehta në të gjithë zonën malore duke lënë zonat e ulëta dhe të gjithë vijën bregdetare nën dominimin […]

Parashikimi i motit, 12 gusht 2023

0
Masat ajrore të qëndrueshme që kanë përfshirë vendin tonë do të sjellin mbizotërim të kthjellimeve në një pjesë të mirë të territorit gjatë paradites. Ndërsa në vijim vranësirat do të shfaqen përgjatë gjithë shtrirjes Lindore të Shqipërisë. Por vija bregdetare do të mbetet nën ndikimin e kthjellimeve edhe gjatë pjesës së dytë të ditës. Mbrëmja […]

Parashikimi i motit, 23 korrik 2023

0
Ka një tërheqje të lehtë të valës së nxehtë afrikane por sërish moti do të jetë i kthjellët dhe i nxehtë në të gjithë territorin e vendit deri në orët e pasdites, ku vranësirat do të shfaqen si fillim në zonat malore dhe gradualisht në pjesën më të madhe të territorit, më të dendura në […]

Parashikimi i motit, 10 qershor 2023

0
Moti në pjesën e parë të ditës pritet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta. Parashikohet që orët vijuese të sjellin shtim të vranësirave duke gjeneruar reshje shiu në zonat malore. Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje të lehtë në vlerat e mëngjesit, por mesdita do të sjellë rënie të lehtë të […]

Parashikimi i motit, 9 qershor 2023

0
Moti në orët e paradites dominhet nga kthjellime ndërsa mesdita dhe pasditja mbizotërohen nga vranësira. Nuk përjashtohen edhe mundësitë e reshjeve në juglindje të territorit. Kjo situatë e paqëndrueshme meteorologjike do të na shoqërojë deri vonë në mbrëmje kur pritet përmirësim i kushteve të motit. Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në të dy […]

Parashikimi i motit, 2 qershor 2023

0
Ndikimi i masave ajrore të ngrohta dhe të lagështa me origjinë oqeanike në territorin shqiptar, duke sjellë mot të kthjellët dhe temperatura relativisht të larta gjatë orëve të paradites, por orët e pasdites sjellin grumbullim të vranësirave duke gjeneruar reshje në të gjithë vendin. Parashikohet që orët e vona të mbrëmjes të sjellin përmirësim të […]